Ďalším triumfom na Tour de France sa chce zaradiť medzi legendy: Vek je iba stav mysle!

Chris FroomeChris Froome Zdroj: TASR/AP/Fabio Ferrari

PARÍŽ - Britský cyklista Chris Froome oslávi v máji 36. narodeniny, ale verí, že ešte v profesionálnom športe nepovedal posledné slovo. Po prestupe do tímu Israel Start Up Nation vyjadril túžbu zabojovať o piaty triumf na Tour de France a pripojiť sa k elitnej spoločnosti Eddyho Merckxa, Jacquesa Anquetila, Bernarda Hinaulta a Miguela Induraina.

"Vek je iba stav mysle. Ja sa cítim relatívne mladý, aj preto, že som s cyklistikou začal neskôr. Navyše, veda sa posunula, vieme viac o zdravej výžive a to dovoľuje športovcom pokračovať na najvyššej úrovni dlhšie," citovala Froomea agentúra AFP.

V jeho ambíciách ho nepribrzdilo ani vážne zranenie v roku 2019. Počas kontroly trate na pretekoch Critérium du Dauphiné utrpel ťažký pád, po ktorom strávil tri týždne v nemocnici so zlomenou stehennou kosťou a fraktúrami chrbtice, hrudníku, bedier i lakťa: "Bolo to ako začať odznova. Skončiť preto však nebolo súčasťou mojej nátury, a keď som sa dozvedel, že fyzicky mi nič nebráni k plnému zotaveniu sa a pokračovaniu kariéry, nemal som nad čím uvažovať."

Svoje ciele bude napĺňať v tíme Israel Start Up Nations, do ktorého prestúpil po desiatich rokoch v Ineose. Froome prezradil, že ho inšpiroval úspešný príbeh Slovinca Tadeja Pogačara. Ten v roku 2019 prišiel do organizácie SAE Emirates a vlani sa tešil z triumfu na Tour: "Boli to z jeho strany parádne preteky a dal nádej menším tímom, že aj tie majú šancu."

Viac o téme: Chris Froome Israel Start Up Nation
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Fabio Ferrari
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články