Prezident IIHF sa obáva najhoršieho: Dúfam, že sa tak nestane!

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel počas stretnutia s bieloruským prezidentom Alexandrom LukašenkomPrezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel počas stretnutia s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom Zdroj: TASR/AP - Nikolai Petrov

ZURICH - Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Rene Fasel dúfa, že Bielorusko nebude bojkotovať tohtoročný svetový šampionát. Krajine v pondelok odobrali právo organizovať MS pre obavy o bezpečnosť účastníkov vzhľadom na tamojšiu súčasnú politickú a epidemiologickú situáciu.

"Dúfam, že sa tak nestane. Bieloruská hokejová federácia toto naozaj nechcela. Lenže keď politika začne zohrávať stále väčšiu úlohu, takéto veci sa môžu stať a to je veľmi zlé pre šport," povedal Fasel pre agentúru TASS.

Prezident IIHF deklaroval, že nemá záujem na zhoršení vzťahov s bieloruským hokejovým hnutím a dúfa, že šampionát v krajine v blízkej budúcnosti bude: "Cítim sa naozaj zle. Bielorusko je krajina s úžasnými hokejovými fanúšikmi. Bolo pre mňa veľmi zložité vysvetliť im, že sme nemali inú možnosť. Sľúbil som im, že ako dlho tu budem, tak im budem pomáhať, aby šampionát v krajine skôr či neskôr bol."

Viac o téme: Bielorusko Rene Fasel MS v hokeji 2021
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP - Nikolai Petrov
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články