Novotný sa obáva o kariéru a život Borárosa: Má okolo seba nesprávnych ľudí!

Gábor BorárošGábor Borároš Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Oktagon 21 sa nezadržateľne blíži. Už 30. januára si v klietke zmerajú sily bojovníci česko-slovenskej scény. Jednou z hlavných tvárí udalosti je aj Gábor Boráros, o ktorého je medzi fanúšikmi stále veľký záujem. Avšak viacerí sa domnievajú, že ide o jeho poslednú šancu, ktorá by mohla definovať jeho ďalšiu kariéru. K 28-ročnému zápasníkovi s prezývkou "Beast" sa vyjadril aj zakladateľ MMA organizácie Oktagon Ondřej Novotný.

Novotný odpovedal fanúšikom na otázky v relácii MMA Letem Světem, kde sa na dlhší čas zastavil práve pri bojovníkovi z Dunajskej Stredy. Promotér sa prikláňa k názoru fanúšikov a tvrdí, že Boráros má pred sebou veľmi dôležitý zápas. 

"Všetci cítime, že stojí nad priepasťou. Samozrejme, Gábora milujem. Je to skutočne prvá veľká hviezda domácej scény. V istej chvíli väčšia ako Karlos Vémola alebo ktokoľvek iný. Jeho veľkosť bola neuveriteľná," povedal Novotný, pričom spomínal na časy, keď sa s bojovníkom MMA nemohol prejsť ani po obchodnom centre.

Faktom však je, že Boráros v posledných zápasoch neukázal, aký športový a bojovný talent v ňom tkvie. Veď z posledných siedmich vystúpení v klietke prehral až štyri. Z toho tri zápasy predčasne ukončili zranenia. "Má problém s tržnými ranami a odmieta ísť na plastickú operáciu, aby k tomu nedochádzalo. Momentálne ho každý otvorí ako veko konzervy,” dodal Novotný. 

Gábor Borároš Galéria fotiek (2) Zdroj: Oktagon MMA

Obavy o jeho kariéru a život

Majiteľ organizácie kriticky skonštatoval, že Boráros sa nevenuje tréningom naplno a snažil sa mu spolu s Atillom Véghom aj dohovoriť. "V lete sme aj s Atillom Véghom mali s ním rozhovor, pretože chcel som mu povedať, že nám na ňom záleží a chceme mu pomôcť. Na druhú stranu sa obávam, že ani ten rozhovor neviedol k tomu, čo by sme všetci chceli - aby sa Gábor venoval tréningu ako profesionál," povedal Novotný a pokračoval: "Namiesto tréningu ho vidím stále v nejakom bazéne. Stretáva sa s ľudmi, ktorí nie sú pre neho tí správni. Mám obavy o jeho kariéru a o jeho život, pretože si myslím, že by to pre neho mohlo mať nepríjemný zvrat. Nedokážem s tým, bohužiaľ, nič robiť. Dúfam, že ľudia, čo to s ním myslia dobre, mu pomôžu," dodal na záver.

Borárosa čaká 30. januára súboj v klietke s českým mladíkom Matúšom Juráčkom a je iba na ňom, ako sa k zápasu postaví. Ondřej Novotný v relácii povedal, že v dobrej forme by bol pre neho určite favoritom, nakoľko má neskutočnú bombu a športový talent ako málokto.

Viac o téme: Oktagon Ondřej Novotný
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Oktagon MMA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články