NHL musela už po šiestich dňoch stiahnúť nové puky: Tieto puky sa odrážajú ako chcú!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NEW YORK - Vedenie zámorskej hokejovej NHL v utorok oznámilo, že dočasne stiahlo z obehu puky s mikročipmi. Dôvodom tohto kroku, len šesť dní po štarte novej sezóny, sú pochybnosti o ich kvalite. Informovalo o tom vedenie súťaže na svojom oficiálnom webe.

Revízia odhalila, že výrobca zhotovil puky pre novú sezónu inou metódou, ako pred ich uvedením počas minuloročných vyraďovacích bojov. Rozdiel si všimli aj hráči a tréneri. "Vedel som o tom, že sú nové puky. Párkrát som si dokonca všimol, že majú na ľade horší sklz. Nebol som si však istý, či je to problém puku alebo plochy," povedal tréner Philadelphie Flyers Alain Vigneault pre web ESPN. Priamu skúsenosť popísal aj kapitán Detroitu Dylan Larkin: "Tieto puky sa odrážajú ako chcú."


Podľa zástupcu komisára NHL Billa Dalyho by sa však technológia mala do NHL vrátiť už v dohľadnej dobe: "Sezóna sa len začala a som si istý, že tento problém čoskoro vyriešia."

NHL pracovala na technológii, ktorá umožňuje sledovať dráhu puku, dlhých päť rokov. Cieľom je poskytnúť podrobné informácie počas vysielania, ale aj pre potreby stávkových kancelárií.


Tagy: NHL

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA