VIDEO Juventus oslavuje zisk cennej trofeje: Stará dáma ovládla taliansky Superpohár!

Juventus získal taliansky Superpohár Juventus získal taliansky Superpohár Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

REGGIO EMILIA - Futbalisti Juventusu Turín získali rekordný deviatykrát taliansky Superpohár. V stredajšom prestížnom dueli v Reggio Emilia zdolali SSC Neapol 2:0 gólmi Cristiana Ronalda a Alvara Moratu.

Juventus vybojoval Superpohár po ročnej prestávke, naposledy sa z trofeje tešili hráči Lazia Rím. O prvý gól úradujúceho šampióna v súboji s držiteľom domáceho pohára sa postaral Ronaldo, ktorý v 64. minúte dostal po rohovom kope v päťke k odrazenej lope a pohotovo ju poslal do siete.

Neapol mohol vyrovnať v 80. minúte, ale Lorenzo Insigne poslal z penalty loptu vedľa pravej žrde bránky súpera. Skóre v nadstavenom čase na 2:0 pre Juventus upravil Morata. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka do hry v drese Neapola nezasiahol, sedel na lavičke. SSC doteraz získal domáci Superpohár dvakrát v histórii.