Jeho brat posilnil Bratislavu, on mieri do Česka: Kosticynovci podpísali nové zmluvy!

Andrej KosticynAndrej Kosticyn Zdroj: sport.tut.by

PARDUBICE - Bieloruský hokejista Andrej Kosticyn bude pokračovať v kariére v Dyname Pardubice. S českým extraligistom sa dohodol na zmluve do konca tejto sezóny.

Tridsaťpäťročný útočník má skúsenosti aj z NHL, v ktorej odohral za Nashville a Montreal celkovo 398 zápasov. Od roku 2012 pôsobil v KHL, postupne si obliekal dresy Čeľjabinsku, Nižného Novgoodu, Soči, Červenej hviezdy Kchun-lun, Minska a Nižnekamsku. "Som nadšený, že si môžem vyskúšať českú ligu. Teším sa na nových spoluhráčov, v Česku som bol už viackrát, ale v Pardubiciach som po prvý raz. Je to výzva a teším sa na ňu," citoval A. Kosticyna portál iDnes.cz.

Andrej Kosticyn sa dohodol s Dynamom rovnaký deň, ako jeho brat Sergej podpísal zmluvu s Bratislava Capitals. Tridsaťtriročný útočník je už v Bratislave a k mužstvu sa pripojí hneď po absolvovaní povinnej karantény. Capitals o tom informovali na svojej oficiálnej facebookovej stránke. Mladší z bratov Kosticynovcov by mohol absolvovať premiéru v novom drese v zápase IHL proti VSV Villach.

Viac o téme: Sergej Kosticyn Andrej Kosticyn Dynamo Pardubice Bratislava Capitals
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: sport.tut.by
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články