Budú MS v hokeji 2021 na Slovensku? Husár potvrdil, že Bratislava je v hre o šampionát!

Na snímke zľava predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan a štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan HusárNa snímke zľava predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan a štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár potvrdil, že Bratislava je v hre o organizáciu časti tohtoročných MS v hokeji. Šampionát sa mal pôvodne okrem lotyšskej Rigy konať v Minsku, Rada Medzinárodnej hokejovej federácie však Bielorusom odňala organizáciu z bezpečnostných dôvodov.

Slovenský zväz ľadového hokeja síce nedávno rokovania s IIHF poprel, ale podľa Husára existujú rozhovory s mestom, riaditeľom Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Ladislavom Križanom i Slovanom Bratislava o prípadnej spoluorganizácii MS: "Pán Križan od utorka komunikuje s IIHF, mestom i Slovanom, ako by sa pozerali na náhradu. Záujemca je vraj aj z Dánska, ale je možné, že sa tu odohrá jedna skupina MS bez divákov," uviedol v stredu Husár na tlačovej konferencii.

V Bratislave sa konal šampionát naposledy v roku 2019, vlani sa mal uskutočniť vo Švajčiarsku, no pre pandémiu koronavírusu ho zrušili. Bratislava by bola teraz vhodnou alternatívou aj z hľadiska bezpečnosti. "Je to tu logisticky výhodné, pretože štadión je spojený s hotelom, takže by sa ľahko vytvorila bublina," povedal Husár, ktorý však zdôraznil, že rokovania na politickej úrovni zatiaľ neprebiehajú.

Viac o téme: Bratislava Ivan Husár IIHF MS v hokeji 2021
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články