EURO môže čakať ďalšie zmeny: Namiesto dvanástich hostiteľských krajín iba jedna!

MNÍCHOV - Futbalové majstrovstvá Európy, ktoré boli po vypuknutí pandémie vlani o rok odložené, by sa namiesto pôvodných 12 krajín mohli tento rok kvôli koronavírusu uskutočniť len v jednom štáte. Podľa výkonného riaditeľa Bayernu Mníchov Karla-Heinza Rummeniggeho o tom uvažuje predseda UEFA Aleksander Čeferin.

Euro sa malo vlani konať od 12. júna do 12. júla a prvý raz v histórii ho malo hostiť 12 krajín. Po vypuknutí pandémie však bolo odložené. Začať by malo 11. júna a hostiť by ho mali Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kodaň, Mníchov, Rím, Petrohrad, Bukurešť, Budapešť, Baku a Londýn.
 
Podľa Rummeniggeho však UEFA zvažuje kvôli koronavírusovej situácii v Európe ďalšie zmeny v podobe turnaja, kde sa predstaví aj slovenská reprezentácia. "Nesmieme zabudnúť, že nápad na dvanásť hostiteľských krajín sa zrodil v čase, keď tu nebol koronavírus," povedal funkcionár Bayernu pre periodikum Münchner Merkur.
 
"Ale viem, že predseda UEFA Aleksander Čeferin, ktorý je veľmi opatrný, čo sa koronavírusu týka, uvažuje o tom, či by s ohľadom na okolnosti nebolo lepšie usporiadať turnaj len v jednej krajine. Samozrejme so všetkými potrebnými hygienickými opatreniami," vyhlásil Rummenigge.
 
UEFA by mala o osude šampionátu konať v marci. Podľa Čeferinovho vyhlásenia z minulého týždňa bude rozhodujúce, ako v jednotlivých hostiteľských krajinách bude postupovať očkovanie.

Tagy: Karl-Heinz Rummenigge Aleksander Čeferin EURO 2020

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader

DISKUSIA