VIDEO Liverpool sa trápi ďalej: Úžasná domáca séria anglického majstra je minulosťou!

Brankár LFC Alisson BeckerBrankár LFC Alisson Becker Zdroj: SITA/AP - Clive Brunskill

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool prekvapujúco prehrali v 18. kole anglickej Premier League doma s FC Burnley 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 83. minúte z pokutového kopu Ashley Barnes. Burnley ukončilo 68-zápasovú domácu neporazenosť Liverpoolu. Úradujúci majster je v tabuľke štvrtý, na lídra Manchester United stráca už šesť bodov.

Liverpool mal počas celého duelu s Burnley územnú prevahu, nenašiel však kľúč k prekonaniu pozornej defenzívy hostí. V 82. minúte brankár Liverpoolu Alisson Becker fauloval v šestnástke Barnesa, ktorý z bieleho bodu prudkou strelou k žrdi rozhodol o nečakanom víťazstve Burnley.

FC Liverpooi - FC Burnley 0:1 (0:0)
Gól: 83. Barnes (z 11 m)

Viac o téme: Liverpool FC Burnley FC Alisson Becker