Conor McGregor pred veľkou odvetou s Poirierom: Mám obrovskú motiváciu! Chcem znova získať opasky

Conor McGregorConor McGregor Zdroj: SITA/AP/John Locher

ABÚ ZABÍ - Extravagantná hviezda zmiešaných bojových umení (MMA) Conor McGregor sa po roku opäť vracia do oktagonu. Tridsaťdvaročný Ír sa v noci zo soboty na nedeľu stretne v Abú Zabí s Američanom Dustinom Poirierom, a hoci v hre nebude žiadny titul organizácie UFC, ide o ostro sledovaný súboj.

McGregor aj Poirier patrí medzi hviezdy ľahkej váhy, navyše sa už v minulosti stretli. Pred viac ako šiestimi rokmi sa z rýchlej výhry radoval McGregor, ktorý duel ukončil už po minúte a 46 sekundách.
 
"Šesť rokov je dlhá doba. Nielen pre mňa ako pre bojovníka, ale aj pre mojich trénerov a tréningových partnerov. Sme všetci lepší. Keby som bol rovnaký človek ako pred šiestimi rokmi, premárnil by som šesť rokov. Život je o vývoji a zlepšovaní. Conor je tiež iný človek. Bude to iný boj," povedal Poirier, ktorý od septembra 2014 vyhral desať z trinástich zápasov.
 
Tridsaťdvaročný Američan verí, že sa z prehry poučil. "Po mentálnej stránke som oveľa lepšie pripravený. Keď sme bol mladší, moc som nad tým nepremýšľal. Počúval som kritiky, počúval som názory ľudí, počúval som Conora," uviedol Poirier a priznal, že sa mu súper dostal "pod kožu". "Conor je v tom jeden z najlepších. Bol som frustrovaný, podarilo sa mu ma vtiahnuť do slovnej vojny. Mal som pocit, že sú všetci proti mne," povedal.
 
Conor McGregor a Dustin Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/John Locher
Tentoraz sa nič podobné nestalo. Zápas nesprevádzajú žiadne veľké vyhlásenia a aj posledná tlačová konferencia pred duelom bola pokojná. Obaja bojovníci si prejavili vzájomný rešpekt. "Cítim sa skvele. Milujem tento šport a boj všeobecne. Dustin sa veľa zlepšil od tej doby, čo som ho prvýkrát porazil, takže sa s ním rád stretnem znova," povedal McGregor, ktorý za posledné tri roky zápasil len dvakrát.
 
Po prehre s Chabibom Nurmagomedom v októbri 2018 vlani v januári porazil po dominantnom výkone Donalda Cerroneho. Následne ale tretíkrát v kariére oznámil odchod do športového dôchodku. Nakoniec si to ale opäť rozmyslel. "Som stále mladý chlap, chcem bojovať. Mám obrovskú motiváciu, stále sa pozerám na zostrihy od Aliho, od Tysona. Chcem, aby moje zostrihy na konci kariéry boli ako film. Bol som dvojnásobný šampión, čo by som ešte mohol urobiť? Získať opasky znova ," uviedol McGregor.
 
Zápas McGregor - Poirier má aj charitatívny podtext. Američan dlhodobo podporuje neziskovú organizáciu The Good Fight Foundation a v jej prospech bude aj teraz dražiť rukavice a oblečenie, v ktorom sa predstaví v oktagone. McGregor potom sľúbil, že nadácii venuje 500-tisíc dolárov.
 
 
Na akcii UFC 257 sa predstaví aj v Česku žijúci uzbecký bojovník Machmud Muradov, ktorý sa stretne s Andrewom Sanchezom z USA. "Je hrateľný, je to wrestler, teším sa na zápas. V postoji som oveľa rýchlejší, síce má veľa zápasov v UFC (osem), ale som určite lepší," uviedol Muradov pre sport.cz. Tridsaťročného bojovníka čaká v UFC tretí zápas, predošlé dva vyhral.
Viac o téme: Conor McGregor UFC Dustin Poirier
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/John Locher; VIDEO: Facebook/UFC
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články