Verbálny výbuch na adresu rozhodcov: Tréner Aston Villy dostal trest, neľutuje to!

Tréner Aston Villy Dean Smith dostáva červenú kartu počas dohrávky 1. kola Premier League Manchester City - Aston VillaTréner Aston Villy Dean Smith dostáva červenú kartu počas dohrávky 1. kola Premier League Manchester City - Aston Villa Zdroj: TASR/AP/Clive Brunskill

LONDÝN - Tréner anglického futbalového klubu Aston Villa Dean Smith nepovedie svojich zverencov v sobotňajšom ligovom stretnutí s Newcastlom po tom, ako dostal trest za verbálny výbuch na adresu rozhodcov.

Štyridsaťdeväťročný kouč urážal arbitrov v stredajšom stretnutí najvyššej súťaže s Manchestrom City (0:2) po úvodnom góle súpera. Nahnevaný Smith sa štvrtého rozhodcu spýtal, "či dostal ako vianočný darček žonglérske lopty", čím naznačil, že jeho výkon patrí skôr do cirkusu.

Za túto narážku videl od hlavného rozhodcu žltú kartu. Aj on sa stal objektom trénerových slovných narážok, ktoré vyústili do červenej karty. "Neochotne trest prijímam. Toto ešte nie je koniec. Neľutujem, že som sa to rozhodcu spýtal. Je to môj spôsob riešenia veci," citovala Smitha agentúra AFP.

Viac o téme: Trest Aston Villa Dan Smith
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Clive Brunskill
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články