VIDEO Skvelá Petra Vlhová opäť v elitnej desiatke: Goggiová v zjazde natiahla víťaznú sériu

Petra Vlhová v zjazdePetra Vlhová v zjazde Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

CRANS MONTANA - Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. Pripísala si štvrtý triumf po sebe v tejto disciplíne a zopakovala výsledok Američanky Lindsey Vonnovej spred troch rokov. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila siedme miesto, za víťazkou zaostala o 1,05 sekundy.

Druhé miesto obsadila Švajčiarka Lara Gutová Behramiová (+0,27), tretia bola Goggiovej krajanka Elena Curtoniová (+0,60). Dvadsaťosemročná Goggiová dosiahla štvrtý triumf v zjazde v tejto sezóne z piatich možných, celkovo to bolo pre ňu jedenáste víťazstvo v prestížnom seriáli. Talianka sa z triumfu tešila aj v piatok, predtým zvíťazila vo Val d'Isere a St. Antone.

Sofia Goggiová Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Marco Tacca

Piatkový zjazd organizátori posadili pre zhoršené poveternostné podmienky nižšie, v sobotu však nefúkal vietor a pretekárky štartovali z vrchu. Preteky nedokončila Češka Ester Ledecká, ktorá v strednej časti trate skončila po páde v ochrannej sieti. Ledeckú mrzel pád o to viac, že bola v tom čase v zelených číslach a útočila na pódiové umiestnenie. Druhá najlepšia zjazdárka z piatkových pretekov sa však zrejme vážnejšie nezranila, gestom do kamery naznačila, že je v poriadku.

Vlhová si vďaka 7. miestu pripísala do celkového hodnotenia 36 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP. Jej prenasledovateľka Michelle Gisinová zo Švajčiarska skončila desiata, na konto jej pribudlo 26 bodov. Vlhová má v súboji o veľký glóbus náskok 120 bodov.

Viac o téme: Petra Vlhová Sofia Goggiová