Petra Vlhová priznala, že to bolo ako boj o prežitie: Jednu vec teraz vôbec nechce riešiť!

Petra Vlhová v cieli zjazdu
Petra Vlhová v cieli zjazdu

CRANS MONTANA - Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. Pripísala si štvrtý triumf po sebe v tejto disciplíne a zopakovala výsledok Američanky Lindsey Vonnovej spred troch rokov. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila siedme miesto, za víťazkou zaostala o 1,05 sekundy.

Dvadsaťosemročná Goggiová dosiahla štvrtý triumf v zjazde v tejto sezóne z piatich možných, celkovo to bolo pre ňu jedenáste víťazstvo v prestížnom seriáli. Talianka sa z triumfu tešila aj v piatok, predtým zvíťazila vo Val d'Isere a St. Antone. "Som šťastná, že môžem stáť na pódiu spolu s Elenou. Ona bola moja nočná mora, pretože ma vždy dokázala zdolať, keď sme boli deti. Už myslím na  ďalšie preteky, idem deň za dňom, aby som sa ešte viac zlepšovala. Triumf si užijem, ale myslím už na zajtrajšok," citoval Goggiovú portál gazzetta.it.

Vlhová si vďaka 7. miestu pripísala do celkového hodnotenia 36 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP. Jej prenasledovateľka Michelle Gisinová zo Švajčiarska skončila desiata, na konto jej pribudlo 26 bodov. Vlhová má v súboji o veľký glóbus náskok 120 bodov.

"Išlo sa mi veľmi dobre, ale bolo to ťažšie ako včera. Viditeľnosť bola zlá, najmä v poslednej pasáži som si nevidela pod nohy, bol to skôr boj o prežitie. Ale so 7. miestom som spokojná. Tento kopec sa mi páči, mám na ňom istotu, poznám ho o niečo lepšie. Cítim sa na ňom dobre. Sezóna je ešte dlhá, musím sa sústrediť sama na seba, a aby som získala čo najviac bodov. Nechcem teraz riešiť, aký veľký je môj náskok," uviedla Vlhová pre RTVS v cieľových priestoroch.


Tagy: Petra Vlhová Crans Montana

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Marco Tacca

DISKUSIA