Dráma až do úplného konca: Francúzska biatlonistka Julia Simonová oslavuje triumf

Julia SimonováJulia Simonová Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader

ANTERSELVA - Francúzska biatlonistka Julia Simonová zvíťazila v sobotných pretekoch Svetového pohára na 12,5 kilometrov s hromadným štartom v talianskej Anterselve. V záverečnom súboji zdolala o 2 desatiny sekundy Švédku Hannu Öbergová, tretia bola Rakúšanka Lisa Hauserová s mankom 3,5 sekundy.

Prvú streľbu zvládli všetky favoritky bez zaváhania, na čelo sa dostala domáca Dorothea Wiererová. Tá však nezvládla druhú ležku a musela absolvovať dve trestné kolá. Na vedúcej pozícii ju vystriedala H. Öbergová vďaka dobrému behu i čistej streľbe. Na prvú stojku prišla ako prvá Hauserová pred H. Öbergovou.

Najlepšie však skončila Mironovovoá, ktorá sklopila všetky položky a dostala sa na čelo poradia. Bežecky však postupne začala zaostávať a nádej na stupne víťazov jej zobrala posledná streľba, na ktorej spravila až dve chyby. Naopak, H. Öbergová zvládla druhú stojku bez chyby a vrátila sa do vedenia. Skvelý finiš však predviedla Simonová, ktorá prešprintovala Švédku, tretia dobehla do cieľa Hasuerová.

Na čele celkového poradia SP je Nórka Marte Olsbuová Röiselandová s 625 bodmi, druhá je jej krajanka Tiril Eckhoffová (617), vedúcu trojicu dopĺňa Wiererová, ktorá má na konte 509 bodov.

výsledky: 1. Julia Simonová (Fr.) 37:05,5 min. (3 trest. kolá), 2. Hanna Öbergová (Švéd.) +0,2 s (1), 3. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) +3,5 (1), 4. Franziska Preussová (Nem.) +9,0 (1), 5. Marketa Davidová (ČR) +17,6 (1), 6. Svetlana Mironovová (Rus.) +29,3 (2), 7. Marte Olsbuová Röiselandová +35,8 (3), 8. Tiril Eckhoffová (obe Nór.) +43,4 (4), 9. Anais Bescondová (Fr.) +55,7 (2), 10. Julia Džimová (Ukr.) +56,6 (1)

celkové poradie SP (po 15 pretekoch): 1. Olsbuová Röiselandová 625 bodov, 2. Eckhoffová 617, 3. H. Öbergová 616, 4. Dorothea Weirerová (Tal.) 509, 5. Hauserová 490, 6. Preussová 490, ... 73. Ivona FIALKOVÁ 13

Viac o téme: Hanna Öbergová Julia Simonová Lisa Hauser