Totálny skrat lídra Serie A: VIDEO AC Miláno vybuchlo s Atalantou! Inter len remizoval

Hráči Atalanty sa radujú z góluHráči Atalanty sa radujú z gólu Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Atalanty Bergamo zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu 19. kola Serie A na ihrisku AC Miláno 3:0 a lídrovi tabuľky pripravili len druhú prehru v sezóne. Zaváhanie "rossoneri" nevyužil druhý Inter, keď len remizoval na pôde Udinese 0:0.

Atalanta bola počas celého zápasu aktívnejšia smerom dopredu a v 26. minúte jej bol odmenou vedúci gól. Robin Gosens nacentroval loptu do šestnástky a tiesnený Cristian Romero ju poslal hlavou do siete. Krátko po zmene strán zvýšil na 2:0 z penalty Josip Iličič a v 77. minúte uzavrel skóre po rýchlom brejku Duvan Zapata. Atalanta sa vďaka triumfu posunula na štvrté miesto tabuľky, piaty Neapol a šiesty Juventus však odohrali o dva zápasy menej.

Inter nevyužil zaváhanie mestského rivala

Inter v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom mal v zápase prevahu, ale svoje šance nedokázal dotiahnuť do gólového konca. V tabuľke mu patrí druhé miesto s dvojbodovým mankom za mestským rivalom.

Lautaro Martinez a Tolgay Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Gianpaolo Scognamiglio/LaPresse

Futbalisti AS Rím zvíťazili v sobotňajšom zápase 19. kola Serie A po dramatickom priebehu nad Speziou 4:3. Domáci Rimania viedli v 55. minúte 3:1, no hostia chvíľu na to znížili a v 90. minúte vyrovnal na 3:3 útočník Daniele Verde. V nadstavenom čase však vyšla AS ešte jedna akcia, keď Leonardo Spinazzola poslal center do šestnástky, Bruno Peres posunul loptu pod seba lepšie postavenému Lorenzovi Pellegrinimu a ten rozhodol o triumfe domácich.

AS Rím - Spezia Calcio 4:3 (1:1)
Góly: 17. a 52. Mayoral, 55. Karsdorp, 90.+2 Pellegrini - 24. Piccoli, 59. Farias, 90. Verde

AC Miláno - Atalanta Bergamo 0:3 (0:1)
Góly: 26. Romero, 53. Iličič (z 11m), 77. Zapata

Udinese Calcio - Inter Miláno 0:0