VIDEO Real Madrid ďalšiu blamáž nepripustil: Pohodlný triumf! Skóroval aj Eden Hazard

Hráči Realu Madrid oslavujú gólHráči Realu Madrid oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotu v 20. kole La Ligy na ihrisku Deportiva Alaves 4:1, keď o osude zápasu rozhodli troma gólmi v prvom polčase. "Biely balet" je v tabuľke na druhom mieste, na vedúce Atletico Madrid má štvorbodovú stratu, Atletico má dva zápasy k dobru.

Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v sobotňajšom zápase 20. kola španielskej ligy doma nad Cadizom 3:0. Hrdinom duelu bol útočník Youssef En-Nesyri, ktorý sa postaral o všetky góly.

Dvadsaťtriročný Maročan zaznamenal už druhý hetrik v priebehu dvoch týždňov, tri presné zásahy dal aj do siete Realu Sociedad pri výhre 3:2. Dokopy strelil v 26 dueloch prebiehajúcej sezóny už 13 gólov. Sevilla je v priebežnej tabuľke na 3. mieste o dva body pred Barcelonou, ktorá má k dobru nedeľňajší duel s Elche.

Piaty Villarreal remizoval v prvom sobotňajšom zápase na ihrisku Huescy 0:0. Hráči šiesteho Realu Sociedad viedli po góloch Alexandra Isaka a Mikela Oyarzabala nad ôsmym Betisom Sevilla 2:0, no nezvládli záver duelu, keď inkasovali v priebehu štyroch minút a prišli o dva body. Góly hostí dali v 86. minúte Sergio Canales a v nadstavenom čase Joaquin.