Kľúčový moment v histórii Ferrari: Koniec predsudkom, červená rodina ide s dobou!

Šéf tímu Ferrari Mattia Binotto
Šéf tímu Ferrari Mattia Binotto

MARANELLO - Ferrari angažovalo do svojej akadémie prvú jazdkyňu, šestnásťročnú Mayu Weugovú. Holandská pilotka uspela v päťdňovej súťaži talentov v hlavnom sídle tímu v Maranelle a na testovacom okruhu vo Fiorane. Vedenie stajne formuly 1 dnes oznámilo, že s ňou podpísalo zmluvu a v nadchádzajúcej sezóne dostane šancu v seriáli formuly 4.

"Toto je kľúčový moment v histórii tímu Ferrari a jeho akadémie. Mayin príchod je jasným signálom, že Scuderia je odhodlaná prispieť k čo najväčšej otvorenosti motoristického športu," uviedol vo vyhlásení šéf tímu F1 Mattia Binotto.

Akadémiou Ferrari už prešlo cez nižšie juniorske seriály do elitnej F1 päť jazdcov. Odchovanci sú aj súčasní piloti talianskej stajne Charles Leclerc a Mick Schumacher, syn legendy tímu Michaela Schumachera.

Do programu 'Girls on Track-Rising Stars' sa zapojila dvadsiatka nádejných jazdkýň vo veku od 12 do 16 rokov vybraných národnými federáciami. Do finále sa dostali štyri. Weugová sa narodila v Španielsku belgickej matke a holandskému otcovi.

Vo formule 1 žiadna žena nepretekala od roku 1976, kedy sa v seriáli predstavila nedávno zosnulá Talianka Lella Lombardiová.


Tagy: F1 Ferrari Maya Weugová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Mark Sutton; Twitter/Formula 1

DISKUSIA