Šampiónka, ktorá rozdeľuje spoločnosť: Margaret Courtová opäť v centre pozornosti

Margaret Courtová
Margaret Courtová

CANBERRA - Austrálska tenisová šampiónka Margaret Courtová sa má stať laureátkou najvyššieho vyznamenania v krajine čestného Rádu Austrálie. Miestne médiá v nedeľu informovali, že toto rozhodnutie štátnych orgánov sa stretlo s intenzívnou kritikou.

Sedemdesiatosemročná Courtová získala počas hráčskej kariéry rekordných 24 grandslamových titulov. Vyznamenanie má oceniť jej "významné služby tenisu ako mnohonásobnej víťazky a mentorky pre mladých hráčov", uviedla agentúra AP.

Keďže sú však verejne známe Courtovej konzervatívne názory na homosexualitu, konverznú terapiu, manželstvá osôb rovnakého pohlavia a transgenderových ľudí, proti sa ozval napríklad premiér štátu Victoria Daniel Andrews. "Neverím, že zastáva názory, ktoré sa zhodujú s názormi drvivej väčšiny našich obyvateľov v otázkach rovnocennosti, dôstojnosti a bezpečnosti, špeciálne čo sa týka komunity LGBTQ," citovala Andrewsa agentúra AP.

"Celý život sa riadim vlastnými názormi a tvrdím to, čo Biblia. Vždy som sa snažila riadiť sa podľa svätého písma aj v otázkach manželstva a rodiny. A nikdy tieto názory nezmením," povedala Courtová.


Tagy: Margaret Courtová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man

DISKUSIA