Bratislavčania nenadviazali na predchádzajúce víťazstvá, Capitals podľahli Bolzanu

iClinic Bratislava Capitals verzus HC BolzanoiClinic Bratislava Capitals verzus HC Bolzano Zdroj: Instagram - HC Bolzano

BOLZANO - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v nedeľnom zápase 39. kola Ice Hockey League (IHL) na ľade Bolzana 0:6. Zverenci trénera Petra Draisaitla tak nenadviazali na dva predchádzajúce víťazné duely. Bolzano je na čele tabuľky s osembodovým náskokom pred Klagenfurtom, Capitals sú na predposlednej 10. priečke.

Prvá tretina veľa vzruchu nepriniesla, vo štvrtej minúte putoval na trestnú lavicu Boldižár, ale domáci toho veľa v ofenzíve nepredviedli. Na opačnej strane neprekvapil domáceho brankára ani Hudec.

V úvode druhého dejstva malo Bolzano presilovku a využilo ju na otvárací gól stretnutia, presadol sa Bardaro. Capitals mohli vzápätí vyrovnať, ale po Hultsovej strele sa vyznamenal Irving. Bratislavčanov to mohlo mrzieť dvojnásobne. Najprv v 25. minúte zdvojnásobil vedenie Bolzana Catenacci, o necelé tri minúty neskôr pridal tretí zásah domácich Frigo.

Ani v tretej tretine to Capitals nešlo podľa predstáv a v 47. minúte už prehrávali 0:4, ďalšiu presilovku využil Findlaya. Hostia mohli ihneď odpovedať po vylúčení domáceho Catenaccia, ale výhodu nevyužili a takmer okamžite po jeho návrate na ľad inkasovali, na 5:0 zvýšil skóre Deluca a minútu a pol pred koncom stanovil konečné skóre Frank.

IHL - 36. kolo:
HC Bolzano - iClinic Bratislava Capitals 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
Góly: 23. Bardaro (Findlay, Robertson), 25. Catenacci (Bardaro, Halmo), 28. Frigo. Rozhodovali: Bulovec, Piragic – Sparer, Tschrepitsch, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Bolzano: Irving – DiPerna, Robertson, Plastino, Pietroniro, Youds, Giliati, Pitschieler – Bardaro, Catenacci, Halmo – Gazley, Findlay, Frank – Miceli, Alberga, Deluca – Insam, Bernard, Frigo
Capitals: Coreau – Chovan, Culkin, Boldižár, Guimond, Romančík, Šedivý, Ďurkech – Mrázik, Hults, Bubela – Fortier, Higgs, Hudec – Miklík, Buc, Faith – Köver, Bezák, Šmida

Viac o téme: HC Bolzano IClinic Bratislava Capitals