Guľova Viktoria Plzeň si poradila s nováčikom, Sparta Praha zdolala Mladú Boleslav

Adrián GuľaAdrián Guľa Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká futbalová liga pokračovala v nedeľu zápasmi 16. kola. Druhý tím tabuľky FK Jablonec sa natrápil s predposlednou Příbramou, ktorú zdolal 2:1. Hostia sa v úvode druhého polčasu ujali vedenia po presnom zásahu Martina Nového, ale obrat zariadil Miloš Kratochvíl dvoma gólmi v rozpätí desiatich minút.

Po troch zápasoch naplno bodovala Viktoria Plzeň, zverenci slovenského trénera Adriána Guľu v dueli tabuľkových susedov zdolali nováčika FK Pardubice 2:0. V záverečnom zápase zdolala Sparta Praha Mladú Boleslav 1:0 vďaka presnému zásahu Švéda Davida Moberga Karlssona.

FK Jablonec - Příbram 2:1 (0:0)
Góly: 53., 64. Kratochvíl (druhý z 11 m) - 49. Nový. /J. Považanec (Jablonec) hral celý zápas/

České Budějovice - Teplice 2:0 (1:0)
Góly: 20. Talovierov, 48. Čolič (z 11 m). /M. Králik hral celý zápas a dostal ŽK, K. Mészáros hral do 76. min a dostal ŽK, L. Skovajsa (všetci České Bdějovice) bol na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: Sparta Praha FC Viktoria Plzeň Adrián Guľa