VIDEO Pretekárkam skrátili prehliadku trate: Petra Vlhová napriek chybe z náskoku veľa nestratila

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

CRANS MONTANTA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila nedeľňajšie preteky super-G. Triumfovala švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová. Druhé miesto obsadila s veľkým odstupom Tamara Tipplerová z Rakúska (+0,93), tretia Talianka Federica Brignoneová nabrala manko vyše sekundy (+1,02).

Vlhová štartovala ako prvá, po prvom skoku však minula jednu z brán. Líderka celkového hodnotenia SP nedokončila v tejto sezóne preteky po druhý raz, vo francúzskom Courcheveli v polovici decembra vypadla v prvom kole obrovského slalomu. Okrem Vlhovej urobila chybu v rovnakej časti švajčiarskej trate aj Wendy Holdenerová, ktorá tiež preteky nedokončila. Smolu mala aj víťazka uplynulých dvoch zjazdov Sofia Goggiová, ktorá minula bránu tesne pred cieľom. Z favoritiek nedokončila ani jej krajanka Elena Curtoniová.

Na štart sa postavila aj Češka Ester Ledecká, olympijská víťazka z Pjongčangu v tejto disciplíne, ktorá mala v sobotu nepríjemný pád v zjazde. So stratou takmer dvoch sekúnd na víťazku obsadila napokon 15. miesto. "Bohužiaľ nám skrátili prehliadku. Tých pätnásť minút navyše by sme pred super-G určite všetky uvítali," povedala Ledecká po pretekoch. 

Gutová-Behramiová si pripísala druhý triumf v tejto disciplíne v prebiehajúcej sezóne, keď nadviazala na rovnaký výsledok zo St. Antonu. Celkovo zaknihovala 29-ročná lyžiarka štrnáste víťazstvo v super-G vo SP. "Keď sa cítim v pohode, ide to jednoduchšie, ale nebolo to také ľahké, ako to mohlo vyzerať. Mala som šťastie, že už som necítila bolesť. Vyzerá to tak, že moje telo je v poriadku a môžem sa sústrediť na lyžovanie," citovala Gutovú-Behramiovú agentúra AP.

Vlhovej prenasledovateľka v celkovom hodnotení SP Michelle Gisinová skončila napokon až na 29. mieste a pripísala si dva body. Slovenská reprezentantka tak má na čele stále komfortný náskok 118 bodov.

celkové poradie SP:
1. VLHOVÁ 861, 2. Gisinová 743, 3. Gutová-Behramiová 667, 4. Bassinová 655, 5. Goggiová 654, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) 565


Tagy: Petra Vlhová Ester Ledecká Lara Gutová-Behramiová super-G

Zdroj:
TASR, ČTK, športky
Foto:
TASR/AP/Gabriele Facciotti

DISKUSIA