VIDEO LA Clippers zaznamenali siedme víťazstvo za sebou, Boston prevalcoval Cleveland

Útočník Los Angeles Clippers Kawhi LeonardÚtočník Los Angeles Clippers Kawhi Leonard Zdroj: TASR/AP Photo/Ashley Landis

NEW YORK - Basketbalisti Los Angeles Clippers zvíťazili v zápase NBA v Staples Center nad Oklahomou Thunder 108:101 vďaka 34 bodom Kawhiho Leonarda. Clippers zaznamenali siedme víťazstvo za sebou a spolu s mestským rivalom Lakers sú s bilanciou 13-4 na čele profiligy.

Boston v domácej TD Garden prevalcoval Cleveland 141:103 a zastavil šnúru troch prehier. Domáci Jaylen Brown zaťažil konto súpera 33 bodmi, z nich 20 dosiahol v tretej štvrtine. Milwaukee si už proti Atlante nemohlo dovoliť tretiu prehru za sebou. Základ triumfu 129:115 položili Bucks v prvej štvrtine, v ktorej si vypracovali 17-bodový náskok. Ich streleckým lídrom bol Jannis Antetokunmpo, ktorý k 27 bodom pridal 14 doskokov. Hawks citeľne chýbali ich najlepší strelec Trae Young pre problémy s chrbtom a pivot Clint Capela, ktorého trápi zapálená šľacha v pravej ruke.

Hráči Washingtonu boli v akcii prvýkrát po takmer dvoch týždňoch. Dôvodom súťažnej výluky bolo vyčíňanie koronavírusu v ich tíme, podľa protokolu nemali Wizards osem spôsobilých hráčov na odohratie zápasov. Herný výpadok sa tak prirodzene podpísal pod ich slabšiu fyzickú kondíciu. V úvode ešte na favorizované San Antonio stačili, po prvej časti viedli 26:23, následne však prebrali taktovku domáci a triumfovali 121:101. Washington je s bilanciou 3-9 druhý najhorší tím Východnej konferencie, San Antonio (9-8) figuruje na 8. mieste tabuľky západnej vetvy.