Legendárny Tom Brady má na dosah ďalší míľnik: Už desiatykrát zabojuje o Super Bowl

Tom BradyTom Brady Zdroj: SITA/AP/Morry Gash

NEW YORK - Tampa Bay Buccaneers a obhajca Kansas City Chiefs budú aktérmi Super Bowlu LV. Finále play-off zámorskej súťaže amerického futbalu NFL sa uskutoční v nedeľu 7. februára v Tampe.

Úradujúci šampión Kansas City si v konferenčnom finále AFC poradil s Buffalom Bills 38:24 aj vďaka solídnemu výkonu quarterbacka Patricka Mahomesa. Spoluhráčom prihral na tri touchdowny, spolu nahádzal 325 yardov a skompletizoval 29 prihrávok z 38 pokusov.

Mahomes tak pripravil očakávanú lahôdku a vzájomný duel s ďalším hviezdnym quarterbackom Tomom Bradym. Štyridsaťtriročný Brady priviedol Tampu Bay Buccaneers k triumfu v konferenčnom finále NFL nad Green Bay Packers 31:26. Tampa sa stane prvým klubom v dejinách Super Bowlu, ktorá bude mať vo finále výhodu domáceho prostredia.

Patrick Mahomes Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Reed Hoffmann

Brady sa v prestížnom finálovom súboji predstaví už desiatykrát v kariére. Prvýkrát s iným mužstvom ako New England Patriots, za ktoré hral uplynulých 20 rokov až do tejto sezóny. Kansas už vyhral Super Bowl dvakrát (1970, 2020), Tampa raz (2003).

Pandemické obmedzenia voči zastaveniu COVID-19 dovolia na finálovom súboji účasť "len" 22.500 divákov na tribúnach štadiónu s celkovou kapacitou takmer 66.000 miest, ktorá sa však dá rozšíriť až na 75.000 miest.

Konferenčné finále NFL:
AFC: Kansas City Chiefs - Buffalo Bills 38:24
NFC: Tampa Bay Buccaneers - Green Bay Packers 31:26

ďalší program NFL:
Super Bowl LV (7. februára):
Raymond James Stadium, Tampa
Kansas City Chiefs - Tampa Bay Buccaneers

Viac o téme: Tom Brady Kansas City Chiefs Tampa Bay Buccaneers Patrick Mahomes
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Morry Gash
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy