Vlhová nebola spokojná so svojím výkonom, ale bojuje ďalej: Nebolo to ideálne, viem ísť oveľa lepšie!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: Profimedia

KRONPLATZ - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v utorňajšom obrovskom slalome Svetového pohára na dvanástom mieste. V Kronplatzi zaostala za víťaznou Francúzkou Tessou Worleyovou o 2,05 sekundy. Druhú priečku obsadila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,26 s) a tretia bola domáca Talianka Marta Bassinová (+0,73 s).

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka figurovala po prvom kole na deviatej priečke. Za vedúcou Švajčiarkou Michelle Gisinovou zaostávala o 1,49 sekundy. Druhá bola Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,56 s) a tretie miesto patrilo domácej lyžiarke Federice Brignoneovej (+0,68 s).

V druhom kole hrozilo, že najlepšie pretekárky budú bojovať na značne hrboľatej zjazdovke. Bránky boli opäť veľmi zatvorené a Vlhová už na druhom medzičase prišla o takmer celý náskok. V najstrmšej časti musela po chybách dvakrát výrazne korigovať a po dojazde sa zaradila na štvrtú priečku. "Dnes to bolo naozaj ťažké, pretože podmienky boli veľmi náročné. Bolo to trošku rozbité a veľmi hrboľaté, menilo sa svetlo s tieňom. Každý bojoval, ako sa dalo, mne to nevyšlo, ale pokračujeme ďalej. Môj pocit v obrovskom slalome bol už aj lepší. Prvé ani druhé kolo nebolo ideálne, viem ísť oveľa lepšie. Výsledky hovoria za všetko, momentálne sa v 'obráku' necítim najlepšie, snažím sa to zlepšiť. Uvidíme, čo bude ďalej," povedala Vlhová.

Viac o téme: Petra Vlhová