Banská Bystrica sa pomaly posúva v tabuľke nahor: Víťazná séria sa rozrástla o ďalší zárez

Momentka zo zápasu Banskej Bystrice s Liptovským MikulášomMomentka zo zápasu Banskej Bystrice s Liptovským Mikulášom Zdroj: TASR - Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC‘05 Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1. Pre Bystričanov ide už o štvrtú výhru v rade. Momentálne sú na desiatom mieste so stratou dvoch bodov na deviate Nové Zámky, ktoré sa momentálne výsledkovo trápia.

Banskobystričania majú dočasný domovský stánok na zvolenskom ľade a duel si tu rozohrali dobre. Už v štvrtej minúte sa ujali vedenia po prihrávke priebojného Ďatelinku, keď sa pred bránkou presadil pohotový Sukeľ. Hostia málo hrozili, dobrú možnosť mal Surový, vyprášil betóny Belányiho, v presilovke ešte neuspel z medzikružia McShane. Viac šancí si vypracovali 'barani', ale Faško-Rudáš s Ihnáčakom sami pred Kozlom to prekombinovali, gólom neskončil ani prienik Ďatelinku, obranca Cardwell mieril z dolnej časti ľavého kruhu do žŕdky.

Na začiatku druhej tretiny Liptáci vyrovnali v presilovke štyroch proti trom. Z dorážky uspel bejzbalovým spôsobom McShane. V hre piatich proti piatim dominovali hokejisti spod Urpína, ale nepremieňali viaceré gólové príležitosti. Konkrétne Faško-Rudáš, Cardwell, Breton či Tamáši. Po nevyužitej početnej výhode hostí mali dve rovnaké možnosti Banskobystričania a na sklonku tej druhej, keď už Lipták Lištiak naskakoval na ľad z trestnej lavice, sa dokázal presadiť z kruhu švihom Faško-Rudáš – 2:1.

V tretej tretine sa hosťujúci Portokalis rútil sám na Belányiho a hoci ho prekonal, gólman HC '05 stihol puk ešte vyhrabať z čiary. Väčšia aktivita však bola na strane 'baranov' a pretavili ju do tretieho zásahu. Kriška spoza bránky našiel pred ňou voľného Lampera a ten nezaváhal. Štvrtý gól mali potom na hokejkách Sloboda, opäť Lamper a najmä Faško-Rudáš s Ihnačákom, ktorých bravúrne vychytal Kozel. Na opačnej strane sa zaskvel i Belányi pri tutovke Hunu zblízka. V závere Mikulášania odvolali brankára, hrali v šestici, no duel už nezdramatizovali.

HC'05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. J. Sukeľ (Ďatelinka, Ihnačák), 40. Faško-Rudáš (Žiak), 46. Lamper (Kriška, Faško-Rudáš) – 22. McShane (Tullio, Mezovský) Rozhodovali: J. Tvrdoň, Snášel ml. – Synek, Šoltés, vylúčení na dve min.: 6:5, vyššie tresty: Mlynarovič (B. Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D'Aoust, Mlynarovič, Vašaš – Lamper, Dvorský, Kriška – Vyhonský, Tamáši, Kabáč – Marek Sloboda

Liptovský Mikuláš: Kozel – Robertson, J. Nemec, Pavúk, Petran, Mezovský, Jesus, Rusina, S. Droppa – Rudolf Huna, A. Lišitak, A. Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, M. Surový

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: „Začali sme hrať dobre, dali sme gól, no potom sme trošku poľavili a inkasovali sme napokon gól v oslabení na 1:1. V tretej tretine sa vrátili do zápasu, chceli sme ju hrať aktívne, dali sme góly a duel sme tak dotiahli do víťazného konca. Som rád za tretie víťazstvo zverencov pod mojím vedením, ale vždy sa dajú ešte veci zlepšovať. Každopádne, keď sa vyhráva, tak aj trénerovi sa lepšie pracuje. Som zatiaľ spokojný s výsledkami i s mužstvom.“

Milan Jančuška, tréner Lipt. Mikuláša: „Bol to vyrovnaný zápas, rozhodlo využívanie šancí. Aj keď sme nedostali v oslabení gól, no v momente, keď vystupoval hráč z trestnej lavice, tak sme dostali v podstate dva góly. Nevyužili sme presilovku piatich proti trom i ďalšie proti štyrom, ďalej tri samostatné nájazdy, takže sme prehrali. Škoda toho lebo sme mohli brať nejaké body z tohto zápasu.“

Martin Faško-Rudáš, útočník Banskej Bystrice (1+1 v zápase): „Konečne som zaznamenal v zápase viac než bod, no dôležité je, že sme vyhrali za tri body a máme štvrtú výhru v rade. Zvládli sme tento zápas bojovnosťou. Zlomili sme ho mojím gólom na konci druhej tretiny, v tretej sme pridali ešte tretí gól a doviedli sme to napokon do víťazného konca."

Viac o téme: MHk 32 Liptovský Mikuláš HC‘05 Banská Bystrica
  • Zdroj: TASR, športky