VIDEO Pastrňák sa už nevie dočkať návratu: Nastúpi česká hviezda NHL už proti Chárovi?

David Pastrňák oslavuje gól so spoluhráčmi
David Pastrňák oslavuje gól so spoluhráčmi

BOSTON - Český hokejista David Pastrňák by sa mohol premiérovo v novej sezóne objaviť v drese Bostonu už v sobotňajšom dueli zámorskej NHL na ľade Washingtonu. Elitný útočník po zotavení sa po operácii bedrového kĺbu od pondelka naplno trénuje s tímom a jeho návrat do zostavy sa blíži.

Chirurgický zákrok absolvoval Pastrňák v septembri a na ľad sa mal pôvodne vrátiť až v polovici februára. Rekonvalescencia však v jeho prípade trvala kratšie. "Konečne," povedal český útočník po prvom tréningu bez dresu, ktorý ho dovtedy označoval ako "nekontaktného" hráča. "Dlho som bol bez hokeja, už je to viac ako štyri mesiace a musím si trochu zvyknúť. Ale veľmi sa teším, že sa to blíži," vyhlásil Pastrňák pre zámorské médiá.

O tom, že rehabilitácia prebieha lepšie, než sa predpokladalo, niet najmenších pochýb. Havířovský rodák to potvrdil na tréningu, kde ukázal, že sa vracia späť do skvelej hernej pohody. Proti svojmu českému krajanovi Danovi Vladařovi predviedol parádny trik, na ktoré sme uňho zvyknutí. Nasledovala vtipná gólová oslava, ktorou česká hviezda naznačila, ako veľmi jej chýbajú fanúšikovia na tribúnach. 

V sobotu by mohol nastúpiť vo Washingtone proti slovenskému obrancovi Zdenovi Chárovi, svojmu bývalému spoluhráčovi z Bostonu. Kouč Bruce Cassidy by ho chcel zaradiť do prvého útoku k Patricovi Bergeronovi a Bradovi Marchandovi. "Výrazne pokročil a uvidíme, ako to s ním počas týždňa bude vyzerať. Ak nebude mať žiadne ťažkosti, pocestuje s nami a zvážime jeho návrat do zostavy," uviedol Cassidy. Patrňák bol v uplynulej skrátenej sezóne spolu s Alexandrom Ovečkinom so 48 gólmi najlepší strelec súťaže.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins David Pastrňák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP; Video: Instagram

DISKUSIA