Koronavírus opäť zasiahol: Nový termín volieb prezidenta FC Barcelona

Joan Laporta
Joan Laporta

BARCELONA - Voľby prezidenta španielskeho futbalového klubu FC Barcelona sa uskutočnia 7. marca. O novom termíne informovali Katalánci v utorok. Prvýkrát v histórii budú môcť členovia klubu voliť aj poštou.

Pôvodne boli voľby plánované na 24. januára, ale v regióne zaznamenali nárast nových prípadov koronavírusu a úrady klubu odmietli udeliť výnimku, ktorá by umožnila členom zúčastniť sa na hlasovaní. Medzitým katalánska vláda zmenila zákon o voľbách v športových kluboch a umožnila aj hlasovanie poštou.

Barcelona chcela podľa prvotného plánu rozmiestniť množstvo volebných miestností po celom Španielsku i v Andorre, ale regionálne reštrikcie v súvislosti s pandémiou to znemožnili. Otvoria tak iba päť miestností v Katalánsku a jednu v Andorre pre tých, ktorí chcú voliť osobne.

O post šéfa "blaugranas" zabojujú niekdajší prezident Joan Laporta, Victor Font a Toni Freixa, ktorí získali potrebný počet podpisov od členov klubu. Bývalý prezident Josep Maria Bartomeu odstúpil v októbri, keď čelil hlasovaniu o vyslovení nedôvery. Dočasne jeho povinnosti prevzal Carles Tusquets. Informovala agentúra AFP.


Tagy: FC Barcelona Joan Laporta

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
barcablaugranes.com

DISKUSIA