VIDEO Utah zaznamenal deviate víťazstvo za sebou, LA Clippers nestačilo na Atalantu

Hráč Utahu Jazz Mike Conley(vľavo) bráni RJ Barreta z New Yorku KnicksHráč Utahu Jazz Mike Conley(vľavo) bráni RJ Barreta z New Yorku Knicks Zdroj: TASR/AP/Rick Bowmer

NEW YORK - Basketbalisti Utahu zaznamenali v zámorskej NBA deviate víťazstvo za sebou. V noci na stredu zdolali doma New York Knicks 108:94. Rudy Gobert k tomu prispel 18 bodmi a 19 doskokmi, Royce O'Neale pridal 20 a Mike Conley 19 bodov. Utah má po LA Lakers druhú najlepšiu bilanciu v tabuľke profiligy.

Utah prehrával po prvom polčase o 13 bodov, v druhom skóre otočil. "Robili sme aj v prvej časti veľa dobrých vecí, ktoré sa neprejavili na skóre," hodnotil kouč Utahu Quin Snyder. Hosťom nepomohlo 25 bodov od Austina Riversa, všetky dosiahol v úvodných dvoch štvrtinách. "Sústredili sme sa na dobrú defenzívu a postupne nám začali padať aj koše, takže sme to dokázali otočiť," uviedol Gobert.

Atlanta zastavila sedemzápasovú víťaznú sériu Los Angeles Clippers vďaka domácemu triumfu 108:99. Hosťom chýbali v súvislosti s protokolom proti šíreniu koronavírusu opory Kawhi Leonard i Paul George, pre problémy s kolenom nenastúpil Patrick Beverley. "Je to náročné. Táto sezóna bude aj o takýchto absenciách, musíme to akceptovať," komentoval covid protokoly Chorvát v službách Clippers Ivica Zubac. Po zdravotných problémoch sa do zostavy Atlanty vrátil Trae Young a zaskvel sa 38 bodmi, premenil všetkých 11 trestných hodov.

John Wall nastrieľal 24 bodov vo svojom prvom dueli proti bývalému tímu, Houston aj vďaka nemu zdolal Washington 107:88.