Výbuch počas pretekov môže vyjsť Bolšunova draho: Výsluch na polícii, Fíni žiadajú trest!

Alexander Bolšunov a Joni Mäki v záverečnom súboji
Alexander Bolšunov a Joni Mäki v záverečnom súboji

HELSINKI - Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) by mala vyvodiť dôsledky z incidentu v nedeľňajších pretekoch štafiet v Lahti, v ktorých ruský líder celkovej klasifikácie Svetového pohára Alexander Boľšunov dvakrát fyzicky napadol fínskeho reprezentanta Joniho Mäkiho.

"Disciplinárna komisia FIS by mala v súlade s pravidlami zvážiť dodatočný trest pre Boľšunova, bez ktorého vyviazol po pretekoch," tvrdia zástupcovia Fínskej lyžiarskej asociácie.

Domáci lyžiar pred nájazdom do cieľovej rovinky "zatvoril" Rusa pri mantineli a neumožnil mu šprintovať. Jury však usúdila, že si dráhu vybral včas a naopak diskvalifikovala štafetu Ruska I za nešportové správanie, keďže Boľšunov sa v hneve ohnal po Fínovi palicou. O chvíľu do neho už v cieli zozadu vo veľkej rýchlosti úmyselne vrazil a Mäki sa ocitol na zemi.

Boľšunov sa za svoje skratové správanie ospravedlnil až po tom, ako absolvoval výsluch na policajnej stanici. Podľa fínskych zákonov mu v prípade preukázania viny hrozí vysoká finančná pokuta, respektíve trest odňatia slobody až na dva roky. Informovala agentúra DPA.


Tagy: Rusko FIS Fínsko Alexander Bolšunov Joni Mäki

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Jussi Nukari; Video: Youtube

DISKUSIA