Tomáš Zohorna končí po šiestich sezónach v KHL: Žiadam vás o pochopenie môjho rozhodnutia!

Bratia Tomáš a Hynek Zohornovci oslavujú gól v drese HC Amur ChabarovskBratia Tomáš a Hynek Zohornovci oslavujú gól v drese HC Amur Chabarovsk Zdroj: Twitter - HC Amur Khabarovsk

MOSKVA - Český hokejista Tomáš Zohorna z Amuru Chabarovsk predčasne ukončil sezónu v KHL z rodinných dôvodov. Ruský klub o tom informoval na svojom webe.

Zohorna odohral posledný zápas v tejto sezóne vo štvrtok dopoludnia proti Salavatu Julajev Ufa. "Počas mojej kariéry boli u mňa záujmy tímu na prvom mieste. Ale hlavnou vecou v živote muža je vždy rodina a príde okamih, keď musíme byť spolu. Čoskoro sa s manželkou staneme rodičmi. Vo februári očakávame narodenie nášho prvého dieťaťa. V tejto dobe musíme byť spolu, najmä vzhľadom na všetky ťažkosti spojené s pandémiou a obmedzeniami platnými vo svete. Preto odohrám môj posledný zápas za Amur v tejto sezóne. Žiadam vás o pochopenie môjho rozhodnutia a tiež chcem poďakovať vedeniu klubu, spoluhráčom a trénerom za spoluprácu a tiež vám, úžasným fanúšikom Chabarovska. Vaša podpora mi pomohla počas týchto nezabudnuteľných šiestich sezón. Chabarovsk, zaujal si v mojom srdci špeciálne miesto. Možno sa ešte uvidíme, ale v každom prípade si ťa budem pamätať po celý život," napísal Zohorna.

Český reprezentant prestúpil do Amuru pred začiatkom sezóny 2015/2016, s klubom si raz zahral vo vyraďovačke. V tejto sezóne mal na drese kapitánske "céčko".

Viac o téme: Amur Chabarovsk Tomáš Zohorna
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - HC Amur Khabarovsk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články