Kanaďan Dave Alisson skončil na lavičke DVTK Jegesmedvék Miškovec: Toto je jeho nástupca!

Na snímke radosť maďarského tímu po strelení góluNa snímke radosť maďarského tímu po strelení gólu Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

MIŠKOVEC - Extraligový klub DVTK Jegesmedvék Miškovec ukončil spoluprácu s kanadským trénerom Daveom Allisonom. Vo funkcii ho nahradil 44-ročný maďarský kormidelník Viktor Tokaji. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

"Cítili sme potrebu zmeny a impulzu, ktorý mužstvo potrebuje pred zostávajúcimi 16 zápasmi. Keďže väčšinu mužstva tvoria maďarskí hráči, chceli sme maďarského trénera a tak sme sa rozhodli pre Viktora. Okrem skvelej hráčskej kariéry má za sebou aj trénerské skúsenosti, pozná súperov aj náš tím. Naša dohoda je zatiaľ do konca prebiehajúcej sezóny, ale verím, že toto je začiatok dlhodobej spolupráce," uviedol prezident DVTK Jegesmedvék Miškovec István Egri.

Allison viedol Miškovec od úvodu sezóny 2020/2021. Tím odohral pod jeho vedením 34 zápasov, z ktorých vyhral iba osem a s 29 bodmi mu patrí predposledné 11. miesto. Maďarský účastník extraligy prehral v štyroch uplynulých zápasoch a na desiatu Banskú Bystricu má päťbodovú stratu. Allisonov nástupca Tokaji viedol v sezóne 2020/2021 tím MAC Újbuda do 18 rokov, za sebou má však pestrú hráčsku i trénerskú minulosť. "Zohľadnil som veľa faktorov, ale v rozhodnutí prijať ponuku viesť DVTK v slovenskej extralige ma podporila aj moja rodina. Takže som s pokojným srdcom mohol povedať áno. Ďakujem všetkým, ktorí mi umožnili zmeniť klub a hoci Miškovec nie je v ľahkej situácii, teším sa na nasledujúce obdobie," poznamenal nový kormidelník "ľadových medveďov".

Uverejnil používateľ DVTK Jegesmedvék Štvrtok 28. januára 2021

Tokaji bol počas hráčskej kariéry pravidelný reprezentant Maďarska, nechýbal ani pri debute maďarskej reprezentácie v A-kategórii MS v roku 2009. Počas trénerskej kariéry pôsobil pri maďarských reprezentáciách a v klube MAC Újbuda. V ročníku 2019/2020 bol asistent hlavného trénera počas pôsobenia klubu v najvyššej slovenskej súťaži.

Miškovec je piaty klub, ktorý počas extraligovej sezóny 2020/2021 vymenil trénera. K tomuto kroku už siahli aj v Michalovciach, Nových Zámkoch, Slovane Bratislava a dvakrát v Banskej Bystrici.

Viac o téme: DVTK Jegesmedvék Miškovec Dave Alisson Viktor Tokaji
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články