Djokovič si takmer po roku zahral pred publikom: Bolo to niečo mimoriadne!

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Kelly Barnes

ADELAIDE - Srbský tenista Novak Djokovič ukončil karanténu a pred grandslamovým turnajom Australian Open nastúpil na prvý zápas sezóny. V rámci tréningu sa predstavil na exhibičnom zápase v Adelaide, ale proti Jannikovi Sinnerovi absolvoval iba jeden z dvoch plánovaných setov.

Djokoviča v prvom sete zastúpil krajan Filip Krajinovič, keď musel absolvovať ošetrenie veľkého pľuzgiera na dominantnej pravej ruke. "Mrzí ma, že som nemohol hrať od začiatku. Museli ma ošetriť, v uplynulých dňoch som sa necítil najlepšie. Ospravedlňujem sa za to," uviedol Djokovič. Na podujatí sa mohli zúčastniť aj diváci a Srb to patrične ocenil: "Ďakujeme veľmi pekne. Pred takýmto publikom sme nehrali už takmer rok, takže toto bolo niečo mimoriadne."
      
Okrem Djokoviča ukončili dvojtýždennú karanténu aj ďalší účastníci úvodného grandslamu sezóny. S tréningom začali aj Rafael Nadal, Simona Halepová, Naomi Osaková či Serena Williamsová. V nedeľu uplynie povinná izolácia ďalším približne 500 hráčom a hráčkam, informovala agentúra DPA.

s

Viac o téme: Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kelly Barnes; VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články