Liverpool v šlágri porazil Tottenham, ktorý prišiel o Kanea: Sami sme sa potrestali vlastnými chybami

Trent Alexander-Arnold a jeho gólové oslavyTrent Alexander-Arnold a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Shaun Botterill

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool sa po piatich zápasoch dočkali víťazstva v Premier League. Tri body ich môžu tešiť o to viac, že ich dosiahli na pôde Tottenhamu Hotspur po triumfe 3:1. Navyše, zlomili ligové strelecké prekliatie, keď sa presadili vôbec po prvý raz v tomto roku. Naopak, "kohúti" nielenže ukončili štvorzápasovú sériu bez prehry, ale prišli aj o svojho kapitána Harryho Kanea, ktorý si zranil oba členky.

"The Reds" mali aj kus šťastia, už v 3. minúte prekonal ich brankára Son Heung-Min, ale VAR odhalil ofsajd a gól neplatil. Hostia sa otriasli a v závere prvého dejstva strelil prvý gól Liverpoolu po štyroch dueloch Roberto Firmino. Po zmene strán sa v úlohe zakončovateľa predstavil netradične Alexander Trent-Arnold. V súčte tejto a predchádzajúcej sezóny má na konte už päť gólov a šestnásť asistencií a je najproduktívnejší obranca Premier League v sledovanom období.

Hoci sa domácim podarilo na jeho zásah okamžite odpovedať vďaka Pierreovi-Emileovi Höjbjergovi, pre ktorého to bol prvý gól v drese Tottenhamu, posledné slovo patrilo úradujúcim majstrom. Tentoraz Alexander-Arnold ukázal svoje hlavné prednosti, z pravej strany poslal presný center do šestnástky a Sadio Mane pohotovo stanovil konečný výsledok. "Nebolo to o forme, ale o tom, kto sme. Najmä v druhom polčase sme bojovali a strelili góly v tom správnom čase," uviedol tréner LFC Jürgen Klopp.

Podľa jeho náprotivka Josého Mourinha rozhodol zápas už prvý polčas. "Sami sme sa potrestali vlastnými chybami. Všetko sa pokazilo v prvom polčase, mal som dojem, že nám to ide, boli sme sebavedomí, nemali sme ho prehrať. Za stavu 0:1 a bez Harryho Kanea to nebolo ľahké a hneď po zmene strán ďalšia chyba a druhý gól súpera. Potom bolo ešte ťažšie na psychiku vzdorovať," citoval portugalského kouča web BBC. Hoci s výsledkom nemohol byť spokojný, svojich zverencov pochválil za prístup: "Dobre sme reagovali na druhý gól Liverpoolu. Musím vyzdvihnúť chlapcov za to, že bojovali až do konca."

Ešte viac vrások ako prehra mu spôsobilo zranenie Kanea. Anglický útočník strelil v tejto sezóne 12 gólov a na ďalších jedenásť prihral. V prvom polčase ho museli ošetrovať po súboji s Jordanom Hendersonom, neskôr s Thiagom Alcantarom. Podľa BBC mu hrozí niekoľkotýždňová absencia: "Niektorých hráčov nedokážete nahradiť. Druhé zranenie bolo horšie. S jedným členkom ešte mohol pokračovať, ale bez oboch to nešlo."

José Mourinho Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Shaun Botterill

Ani Liverpool však neodišiel zo zápasu bez šrámov. Po prvom polčase musel opustiť ihrisko Joel Matip a podľa trénera Jürgena Kloppa to nevyzerá dobre. "Celé je to neuveriteľne divné. Uvidíme po vyšetreniach, ale asi to bude zlé," povedal Klopp, ktorý sa celú sezónu musí vyrovnávať s vážnymi zraneniami svojich obrancov.

Liverpool sa vďaka víťazstvu posunul na štvrté miesto v tabuľke, ale na vedúci Manchester City stráca sedem bodov, "Citizens" majú navyše zápas k dobru. Tottenham je šiesty a za "The Reds" zaostáva o štyri body, odohral však zápas menej.

Viac o téme: Premier League FC Liverpool Tottenham Hotspur