Aká je pravda o stave Michaela Schumachera? Dokument prinesie doteraz nezverejnené zábery!

Michael Schumacher
Michael Schumacher

ŽENEVA – Od hrozivej nehody Michaela Schumachera uplynulo už vyše sedem rokov. Skutočný zdravotný stav najväčšej ikony Formuly 1 je stále zahalený rúškom tajomstva, no fanúšikovia najpopulárnejšieho pilota všetkých čias by sa predsa len mohli dočkať podrobnejších informácií.

Už tento rok by mal svetlo sveta uzrieť nový dokument o sedemnásobnom šampiónovi F1. Film poskytne unikátne zábery zo Schumacherovej kariéry, ba čo viac, vďaka súhlasu rodiny nemeckej legendy mohli tvorcovia nazrieť aj do ich súkromného života. Dokument mali uviesť na trh už v závere minulého roka, ale proti bola pandémia koronavírusu. Nemecký Express však uviedol, že film je pripravený na premiéru.

Súčasťou očakávaného diela by mali byť aj rozhovory s najbližšími rodinnými príslušníkmi Michaela Schumachera. V dokumente sa objaví jeho manželka Corinna, otec Rolf, dcéra Gina-Maria, ale aj syn Mick, ktorý už o pár týždňov zažije veľkolepú premiéru v prestížnej efjednotke.

"Film bude vykresľovať neporovnateľnú Michaelovu kariéru, ale ukáže aj mnoho aspektov zložitého človeka. Nemilosrdný a odvážny jazdec Formuly 1, ambiciózny športovec, vynikajúci mechanik s jedinečným technickým talentom, spoľahlivý tímový hráč a milujúci rodinný muž," vyhlásila hovorkyňa rodiny Schumacherovcov Sabine Kehmová. "Sme veľmi šťastní z dôvery, ktorú nám rodina a vedenie Michaela Schumachera prejavili. Bez ich podpory by tento film nebol možný," dodal Benjamin Seikel z filmovej spoločnosti B14 Film.

Legendárny pilot Ferrari utrpel ťažké poškodenie mozgu, keď v roku 2013 spadol počas lyžovačky. Odvtedy je odkázaný na opateru, pričom podstúpil niekoľko operácií.


Tagy: Michael Schumacher

Zdroj:
športky
Foto:
TASR/AP/Eugene Hoshiko

DISKUSIA