Výnimočná ľudská bytosť menom Rafael Nadal: Kým iní hromžia, on dokazuje svoju jedinečnosť

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Kelly Barnes

MELBOURNE - Dvadsaťnásobný grandslamový šampón Rafael Nadal vyzval tenisových kolegov k pokore. Prísne opatrenia v Austrálii, kde sa desiatky hráčov pred úvodným grandslamom sezóny ocitli v karanténe na izbe, by mali vnímať v širšej perspektíve. Už len možnosť pricestovať do Melbourne je vzhľadom k pretrvávajúcim obmedzeniam v Austrálii privilégium.

Väčšina tenistov má počas karantény možnosť na päť hodín opustiť hotelovú izbu a trénovať. Nadal rovnako ako ostatné hviezdy býva v Adelaide a izolovaných kolegov mu je ľúto. "Keď sme sem išli, tak sme vedeli, že podmienky budú striktné, pretože táto krajina sa s pandémiou vyrovnáva skvele. Je normálne sa trochu sťažovať, ale v širšej perspektíve si uvedomíte, čo sa deje, ako veľa ľudí po celom svete umiera," povedal hviezdny Španiel pre televíznu stanicu CNN.

Tenisti majú vyhliadku, že po izolácii sa budú môcť vrátiť k bežnému tréningu a zúčastniť sa prípravných turnajov. "Svet trpí ako celok, takže sa nemôžeme sťažovať. Musíte zostať trochu pozitívnejší. Cítim, že teraz sme privilegovaní ľudia, ktorí majú šancu robiť svoju prácu," dodal víťaz Australian Open z roku 2009, ktorý na jeseň po trinástykrát ovládol antukové Roland Garros.

Viac o téme: Rafael Nadal
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kelly Barnes
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články