Tuchel sľubuje prebudenie ofenzívnej hviezdy Chelsea: Musíme v ňom znovu prebudiť radosť z hry

Thomas TuchelThomas Tuchel Zdroj: SITA/AP - Richard Heathcote

LONDÝN - Nový tréner futbalistov Chelsea Londýn Thomas Tuchel sľúbil, že pomôže útočníkovi Timovi Wernerovi vrátiť sa do formy, v ktorej hrával ešte v drese RB Lipsko.

Werner prišiel do londýnskeho klubu pred sezónou za 53 miliónov eur, v uplynulých 16 dueloch však zaznamenal len jeden presný zásah. V doterajších 28 stretnutiach vo všetkých súťažiach rozvlnil sieť súpera iba deväťkrát. Všetko môže zmeniť príchod Tuchela, ktorý avizoval, že svojmu krajanovi dopraje viac priestoru na jeho obľúbenej pozícii - na ľavej strane útočnej formácie.

"Potrebuje priestor, je nesmierne rýchly a rád sa pohybuje na úrovni súperovej obrany. Nie však v strede, ale viac vľavo. Práve do týchto priestorov potrebuje dostávať lopty," citovala Tuchela agentúra AFP. "Či viem zapracovať na jeho pohybe a reakciách tak, aby sa vedel presadiť aj na malom priestore? Samozrejme, je to moja práca a som presvedčený, že sa mi to podarí. Timo je veľmi otvorený, priateľský a pripravený učiť sa nové veci. V zápase proti Wolverhamptonu (0:0) som ho však nepostavil preto, že som videl, aké bremeno so sebou nesie. Musíme zapracovať na jeho sebavedomí a predovšetkým v ňom znovu prebudiť radosť z hry. Útočníkom totiž nepomáha, keď si robia príliš veľké starosti, vlastne v ich prípade je najlepšie, ak sú úplne ľahostajní."

Chelsea, ktorá je v tabuľke na 8. mieste, privíta v rámci 21. kola anglickej Premier Legue v nedeľu pätnáste Burnley.

Viac o téme: Thomas Tuchel Timo Werner
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Richard Heathcote
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články