Fanúšikom Marseille praskli nervy: VIDEO Tréningové centrum v plameňoch, takto sa nespokojnosť nevyjadruje!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MARSEILLE - Stovky nahnevaných fanúšikov Olympique Marseille protestovali v sobotu pred tréningovým centrom francúzskeho futbalového klubu. Dopustili sa výtržností a večerný zápas OM s Rennes vedenie Ligue 1 z tohto dôvodu odložilo.

Fanúšikovia, ktorých nahnevali zlé výsledky z posledného obdobia, hádzali dymovnice a petardy a na chvíľu vnikli do zariadenia. "Tristo výtržníkov zaútočilo na políciu, ktorá chránila sídlo klubu. Jej príslušníci zatkli 25 osôb," informovala agentúra AFP. Takto sa rozhodne verní fanúšikovia nesprávajú. Aj keď Olypmique momentálne patrí v tabuľke Ligue 1 až siedme miesto, sezóna stále nie je stratená. Rozzúrení fanúšikovia reagujú najmä na posledné tri zápasy, v ktorých Marseille nezískalo ani bod. 

Olympique sa aktuálne nachádza na siedmom mieste tabuľky najvyššej súťaže. Tréner Andre Villas-Boas berie na seba všetku zodpovednosť a v piatok povedal, že po skončení sezóny odíde: "Som zodpovedný za výsledky a tie sú aktuálne zlé."

Tréner Olympique Marseille André Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP Photo/Daniel Cole

Zápas s Rennes sa odkladá

Dnes večer mali futbalisti Marseille odohrať domáci zápas proti Rennes, ktorý však pre výtržnosti odložili na neurčito. Tento zápas mal ponúknuť veľa, pretože sa hralo o niekoľko dôležitých bodov. Fanúšikovia tak svojmu tímu nepomohli a ťažkú situáciu, v ktorej sa klub nachádza, ešte zhoršili. Podľa medializovaných informácií bol pri výtržnostiach zasiahnutý projektilom do chrbta obranca Alvaro Gonzales. "O vážnosti udalostí sme sa dozvedeli okolo piatej popoludní a tiež to, že zápas nebude možné odohrať," prezradil prezident Rennes Nicolas Holveck.

 

 

Viac o téme: Olympique Marseille
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Daniel Cole; VIDEO: Youtube/TopLu28
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články