Unikli detaily Messiho kráľovského kontraktu: Z tých cifier sa vám zatočí hlava!

Lionel Messi
Lionel Messi

BARCELONA – Argentínsky futbalista Lionel Messi si v FC Barcelona užíva kráľovské peniaze. Podľa informácií denníka El Mundo podpísal v roku 2017 s katalánskym klubom štvorročnú zmluvu v celkovej hodnote 555 miliónov eur. Ročne by mal vrátane bonusov a prémií zarobiť 138 miliónov. Vedenie Barcelony mrzí únik informácií a proti denníku chystá právne kroky.

El Mundo sa odvoláva na svoje zdroje a podľa denníka ide o najlukratívnejší kontrakt v histórii športu. Polovicu z príjmu však musí zaplatiť v Španielsku na daniach. Podľa informácií El Mundo si 33-ročný hviezdny útočník už z celkovej sumy zabezpečil 510 miliónov eur.

Barcelona odmieta zodpovednosť za zverejnenie citlivých informácií a bude denník žalovať. "Klub ľutuje publikáciu detailov zmluvy, ide o súkromný dokument, pričom obe strany sa dohodli, že nebudú podmienky zverejňovať. FC Barcelona kategoricky odmieta zodpovednosť za únik informácií a pripravuje právne kroky proti denníku El Mundo," uviedol v stanovisku FC Barcelona podľa agentúry AP. Klub zároveň vyjadril Messimu maximálnu podporu a bude brániť jeho meno a povesť. Messi sa zatiaľ nevyjadril.

Únik informácií o lukratívnej zmluve najväčšej hviezdy klubu prichádza v čase, keď sa Barcelona snaží čo najlepšie zvládnuť náročnú finančnú situáciu v súvislosti s pandémiou. Klub má dočasné vedenie, pretože v októbri na post prezidenta rezignoval Josep Bartomeu. Nové prezidentské voľby sú naplánované na 7. marca.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Miguel Morenatti; Instagram/sportbible

DISKUSIA