VIDEO Senzácia na úkor superfavorita: PSG prehral gólom v nadstavenom čase!

PSG senzačne nestačil na LorientPSG senzačne nestačil na Lorient Zdroj: SITA/AP/David Vincent

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain prekvapujúco prehrali v nedeľnom zápase 22. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku osemnásteho Lorientu 2:3. O víťazstve domácich rozhodol v druhej minúte nadstaveného času Teremas Moffi, majstrovi nepomohli ani dva góly Neymara z pokutových kopov.

PSG utrpel iba piatu prehru v prebiehajúcej ligovej sezóne a v tabuľke klesol na tretiu priečku. Lorient si pomohol v boji o záchranu, dosiahol druhé víťazstvo za sebou a za sedemnástym Nantes zaostáva už iba o skóre.

Zaváhanie Parížanov využil OSC Lille, ktorý si poradil s Dijonom 1:0 a vyšvihol sa na čelo súťaže. Tesnú výhru domácich zariadil v 29. minúte turecký stredopoliar Yusuf Yazici. OSC dosiahol štvrtý triumf za sebou, vedie tabuľku o dva body pred druhým Lyonom a o tri body pred tretím PSG.

V ďalšom zápase hráči AS St. Étienne zvíťazili na pôde OGC Nice 1:0, o ich výhre rozhodol gól striedajúceho Charlesa Abiho z 88. minúty.

Ligue 1 - 22. kolo:

OGC Nice - AS St. Étienne 0:1 (0:0)
Gól: 88. Abi

FC Lorient - Paríž St. Germain 3:2 (1:1)
Góly: 36. Abergel, 80. Wissa, 90.+2 Moffi - 45. a 57. Neymar (oba z 11 m)

Racing Štrasburg - Stade Reims 0:1 (0:0)
Gól: 80. Kutesa

SCO Angers - Olympique Nimes 3:1 (2:1)
Góly: 20. Capelle, 35. Coulibaly, 55. Diony - 41. Ripart (z 11 m)

Stade Brest - FC Metz 2:4 (1:1)
Góly: 33. Honorat, 48. Cardona - 36. Boulaya, 73. Sarr, 81. Yade, 87. Vagner (z 11 m)

OSC Lille - FCO Dijon 1:0 (1:0)
Gól: 29. Yazici

FC Nantes - AS Monaco 1:2 (0:1)
Góly: 83. Emond - 45. Maripan, 60. Volland, ČK: 73. Pallois (Nantes)

Viac o téme: OSC Lille Stade Reims FC Lorient Paríž St. Germain AS St. Étienne Ligue 1 OGC Nice FC Metz Racing Štrasburg SCO Angers Olympique Nimes Stade Brest