VIDEO Nadľudský výkon McDavida s Draisaitlom: Jedenásť bodov v jedinom zápase!

Leon Draisaitl, ktorý prispel k víťazstvu Edmontonu Oilers šiestimi asistenciami, na snímke bojuje o puk s Timom StuetzleLeon Draisaitl, ktorý prispel k víťazstvu Edmontonu Oilers šiestimi asistenciami, na snímke bojuje o puk s Timom Stuetzle Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

BUFFALO - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera nenastúpil v nedeľňajšom zápase hokejovej NHL, keďže ho jeho klub Dallas zapísal na "covid" listinu. Stars prehrali na ľade Caroliny Hurricanes 3:4 po predĺžení a nájazdoch a po štyroch víťazstvách zaznamenali druhú prehru za sebou.

Tridsaťštyriročný obranca je prvým slovenským hokejistom NHL, ktorý sa ocitol na tomto zozname. Musel tak podstúpiť procedúry v súvislosti s covid protokolom, čo znamená, že buď mal pozitívny test alebo sa dostal do kontaktu s nakazenou osobou, prípadne ho inak zasiahli obmedzenia spojené s koronavírusom. Hurricanes vyhrali štvrtýkrát za sebou, ich góly strelili Jordan Staal, v oslabení Brock McGinn a Nino Niederreiter, ktorý vyrovnal dve a pol minúty pred koncom na 3:3. V nájazdoch rozhodol Vincent Trocheck. "Veľmi nás teší, ako hráme. Toto je naša identita, ktorú sme si za posledné roky budovali. Mali sme aj trochu šťastia pri odrazoch pukov, ale za tvrdú prácu dostanete aj takúto odmenu," povedal podľa nhl.com strelec prvého gólu Caroliny Staal. Do zostavy Stars sa po štvorzápasovej pauze spôsobenej zranením vrátil kapitán Jamie Benn, strelil gól a pridal aj asistenciu. Prvý duel za Carolinu odohral 30-ročný americký útočník Drew Shore, ktorý v tejto sezóne v piatich dueloch v drese extraligového Trenčína nazbieral 10 bodov (3+7). Bol to jeho prvý zápas v NHL od 9. apríla 2017, keď nastúpil za Vancouver.

Hráči Caroliny Hurricanes sa Galéria fotiek (28) Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

Edmonton zdolal v prestrelke Ottawu 8:5, pod domáce víťazstvo sa veľkou mierou pričinili dve najväčšie hviezdy "olejárov". Connor McDavid si pripísal do štatistík jeden presný zásah a štyri asistencie, Leon Draisaitl dokonca až šesť gólových prihrávok. Obaja tak odskočili na čele kanadského bodovania súťaže. McDavid nazbieral v jedenástich dueloch 22 bodov (8+14), Draisaitl o jeden menej (6+15).

Draisaitl je prvý hráč Oilers so šiestimi asistenciami v jednom zápase od 9. apríla 1987, kedy to dokázal Wayne Gretzky. Už len jedna gólová prihrávka ho delila od vyrovnania rekordu NHL, ktorý okrem legendárneho Gretzkého drží aj Billy Taylor st. (Detroit Red Wings). "Nevedel som o tom, že môžem vyrovnať rekord. Takýmto veciam nevenujem veľkú pozornosť. Pre nás je dôležité, že sme získali dva body," povedal podľa tsn.ca nemecký útočník, ktorý sa po Gretzkom, Paulovi Coffeym a Markovi Messierovi stal štvrtým hráčom Edmontonu s poltuctom asistencií v jednom stretnutí. "Olejári" otvorili skóre už v 8. sekunde zásluhou Dominika Kahuna, v prvej dvadsaťminútovke viedli 5:1 a po dvoch tretinách 8:3. Víťazstvo pri svojom debute v NHL vychytal Stuart Skinner, ktorý zaznamenal 33 zásahov.

Pod triumf Philadelphie nad New Yorkom Islanders 4:3 pp sa výraznou mierou podpísal Joel Farabee, ktorý strelil svoj prvý hetrik v kariére. Víťazný gól pridal v predĺžení Kevin Hayes. Dvadsaťročný Farabee sa stal po Ericovi Lindrosovi a Mikeovi Richardsovi tretím hráčom Flyers s hetrikom pred zavŕšením 21. narodením. "Na ľade sa cítim v poslednom čase veľmi dobre, som spokojný," povedal hrdina Philadelphie, ktorá vyhrala štvrtý duel za sebou a prvýkrát od sezóny 2008/09 uspela v siedmich z úvodných desiatich stretnutí. Pri všetkých góloch "letcov" bol autor štyroch asistencií James van Riemsdyk, Brian Elliott chytil 33 striel. Islanders sa nedarí, prehrali už piaty duel v sérii.

Gólové oslavy hráčov Philadelphie Galéria fotiek (28) Zdroj: SITA/AP/Derik Hamilton

Hokejisti Buffala prehrali na domácom ľade s New Jersey 3:5. Devils odplatili Sabres prehru 3:4 po nájazdoch zo soboty. Dvoma gólmi a asistenciou prispel k víťazstvu útočník Miles Wood, jeho spoluhráč z formácie Michael McLeod strelil dva góly. "Diabli" sa stali len druhým tímom v histórii NHL, ktorý skóroval v posledných 20 sekundách každej z troch tretín. Predtým sa to v decembri 1978 podarilo Philadelphii Flyers pri víťazstve nad Bostonom Bruins 9:2. Spoľahlivý výkon v bránke Devils podal Eric Comrie, ktorý zaznamenal 30 zákrokov a z víťazstva v NHL sa tešil po takmer troch rokoch.

Jonas Brodin rozhodol v 18. sekunde predĺženia o víťazstve Minnesoty 4:3 nad Coloradom. Avalanche okrem prehry mrzí aj zranenie svojej najväčšej hviezdy Nathana MacKinnona, ktorý sa na ľad nevrátil po druhej tretine. V prvých dvoch zaznamenal dve asistencie. Podľa zámorských médií utrpel zranenie dolnej časti tela, tréner Jared Bednar po zápase nepovedal bližšie podrobnosti o jeho stave. Florida vyhrala v riadnom čase prvýkrát od 17. januára. Panthers si odniesli dva body z Detroitu po triumfe 3:2. Už piaty gól v novom drese strelil Patric Hörnqvist.

Hokejisti St. Louis vyhrali v Anaheime aj druhý zápas, tentokrát 4:1. Prvé víťazstvo v NHL vychytal fínsky brankár Ville Husso, keď si pripísal 25 úspešných zákrokov. "Puk na pamiatku už mám vo vrecku," povedal. Dva góly Blues strelil Brayden Schenn.

Buffalo - New Jersey 3:5

Carolina - Dallas 4:3 pp a sn

Detroit - Florida 2:3

Philadelphia - NY Islanders 4:3 pp

Chicago - Columbus 3:1

Minnesota - Colorado 4:3 pp

Anaheim - St. Louis 1:4

Edmonton - Ottawa 8:5

Viac o téme: Andrej Sekera Ottawa Senators Dallas Stars Edmonton Oilers Connor McDavid Leon Draisaitl