Barcelona zdolala Bilbao a oplatila pohárovú prehru: Koeman penil nad uniknutými informáciami

Hráči Barcelony oslavujú gól
Hráči Barcelony oslavujú gól

BARCELONA - Hráčom Barcelony vyšla odplata za prehru vo finále Superpohára, Atletico Bilbao zdolala v nedeľnom večernom súboji na Camp Nou 2:1 vďaka gólom Messiho a Antoinea Griezmanna. "Barca" sa v tabuľke dostala na druhé miesto o skóre pred obhajcu Real Madrid, obaja strácajú na Atletico desať bodov. "Po prehre vo finále Superpohára som vravel, že išlo o ojedinelý výpadok a že sa rýchlo vrátime do starých koľají. Som rád, že vlastný gól Jordiho Albu hráčov ešte viac nabudil. Páčila sa mi reakcia mužstva a prístup k zápasu," skonštatoval spokojný kouč Barcelony Ronald Koeman.

V deň zápasu rezonovala v médiách téma Messiho "astronomického" platu. Podľa informácií denníka El Mundo podpísal argentínsky útočník v roku 2017 s katalánskym klubom štvorročnú zmluvu v celkovej hodnote 555 miliónov eur. Ročne by mal vrátane bonusov a prémií zarobiť 138 miliónov. Vedenie Barcelony mrzí únik informácií a proti denníku chystá právne kroky.

"Tieto informácie publikoval niekto s jasným zámerom. Išlo mu o to, aby ublížil. Klubu a najmä Lionelovi, ktorý toho urobil pre španielsky futbal veľmi veľa a nezaslúži si to. Ak by sa dokázalo, že tieto informácie sa dostali von od niektorého zo zamestnancov klubu, taký človek by tu viac nemal mať svoje miesto," vyjadril sa k téme Koeman.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Ronald Koeman

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Joan Monfort; Video: DIGI Sport

DISKUSIA