László Bénes opúšťa Borussiu Mönchengladbach: Slovenský reprezentant posilní tento tím!

László Bénes odchádza z Borussie Mönchengladbach na polročné hosťovanie do FC AugsburgLászló Bénes odchádza z Borussie Mönchengladbach na polročné hosťovanie do FC Augsburg Zdroj: fcaugsburg.de

AUSBURG - Slovenský futbalový reprezentant László Bénes odchádza z Borussie Mönchengladbach na polročné hosťovanie do FC Augsburg. V konkurenčnom klube nemeckej Bundesligy chce dostávať viac priestoru. Bénes má s Borussiou platnú zmluvu do júna 2024.

"Laci prišiel za nami so želaním, aby sme ho uvoľnili na hosťovanie do konca sezóny. Chce totiž získať v Bundeslige väčšiu hernú prax. Keďže pre Borussiu je jeho ďalší výkonnostný rast dôležitý, vyhoveli sme mu," uviedol pre oficiálnu webovú stránku Borussie športový riaditeľ klubu Max Eberl.

Agentúre Stars&Friends sa podarilo zrealizovať hosťovanie talentovaného 23-ročného stredopoliara v posledný deň zimného prestupového obdobia. "Z hosťovania mám radosť, bude to pre mňa trochu oživenie a najmä vynikajúca príprava na futbalový sviatok EURO 2020, ktorý nás v tomto roku čaká. Za prejavenú dôveru sa budem snažiť odvďačiť klubu svojimi výkonmi,“ povedal Bénes na margo hosťovania.

"László má skvelú formu a v Borussii podával výborné výkony. Borussia ho zo začiatku ani nechcela uvoľniť, no pre nás bolo dôležité umiestniť ho do klubu, kde by hrával pravidelne. Najmä teraz pred ME 2020. Aj preto sme prijali ponuku FC Augsburg, ktorý nám garantoval jeho pozíciu v základnej zostave. Pre Laciho je to príležitosť, ako ešte viac vyniknúť a zažiariť,“ priblížil detaily hosťovania Karol Csontó z agentúry Stars&Friends.

Bénes prišiel do Mönchengladbachu v lete 2016 z MŠK Žilina. Hneď pri svojom bundesligovom debute 5. apríla 2017 v dueli proti Herthe Berlín si pripísal na konto prvý gól, ktorý bol zároveň víťazný. Za Borussiu doposiaľ odohral 51 zápasov. Druhý gól vsietil v dueli tohtosezónnej edície Nemeckého pohára proti SV Elversberg (5:0).

Viac o téme: FC Augsburg László Bénes
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fcaugsburg.de
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články