Vodáčka Stanovská našla na ostrove skvelé podmienky na tréning: Počasie je tu veľmi zaujímavé

Vodáčka Stanovská trénuje na ostroveVodáčka Stanovská trénuje na ostrove Zdroj: Archív - Soňa Stanovská

BRATISLAVA - Slovenská vodná slalomárka Soňa Stanovská, ktorá si na sklonku roka skvele splnila vysokoškolské povinnosti prvého semestra na bratislavskej Univerzite Komenského, odletela pred desiatimi dňami na ostrov Réunion v Indickom oceáne, kde sa pripravuje na tohtoročnú sezónu.

,,Príprava prebieha podľa plánu, kanál je vo veľmi dobrom stave, takže skvelé podmienky na trénovanie. Jediná menšia nevýhoda, že sa v ňom nachádza slaná voda, ktorá sa doňho načerpáva z malého morského zálivu... Prvý týždeň sme ešte nemali posilňovňu, ale už teraz sme s ňou začali," vyznala sa mladá 20-ročná vodáčka Stanovská, ktorá si so sebou zobrala aj bicykle.

Vodáčka Stanovská trénuje na Galéria fotiek (3) Zdroj: Archív - Soňa Stanovská

,,Môj denný režim na sústredení? Ráno vstanem, absolvujem 15-20 minútové cvičenie s vlastnou váhou, raňajky a potom mám tréning na vode. Následne idem behom tri kilometre k vodopádu Cascade Niagara, kde sa okúpeme a trochu schladíme. Poobede väčšinou relaxujem, trochu si aj pospím a potom ideme bicyklom asi 40 minút na druhý tréning na vodu. Počasie na Réunione je veľmi zaujímavé, pretože doobeda teplota dosahuje aj 38 stupňov, ale popoludnie patrí väčšinou dažďu...," dodala zaujímavosť zo sústredenia Stanovská, ktorá odštartovala náročnú prípravu na olympijskú sezónu.

Vodáčka Stanovská trénuje na Galéria fotiek (3) Zdroj: Archív - Soňa Stanovská

Viac o téme: Soňa Stanovská
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Archív - Soňa Stanovská
  • Zdroj: športky

Súvisiace články