Tragickú nehodu ledva prežil, aj tak stále túži po jedinom: Toto bude prvý krok môjho comebacku!

Juan Manuel Correa napriek desivej nehode, ktorú ledva prežil stále túži dostať sa do efjednotky
Juan Manuel Correa napriek desivej nehode, ktorú ledva prežil stále túži dostať sa do efjednotky

PARÍŽ - Niekdajší americký pilot Formuly 2 Juan Manuel Correa chystá po vážnych zraneniach, ktoré utrpel v auguste 2019 pri fatálnej nehode vo Veľkej cene Belgicka, návrat k pretekaniu.

Dvadsaťjedenročný jazdec pri havárii, pri ktorej prišiel o život Francúz Anthoine Hubert, utrpel zranenia nôh a po dlhej rekonvalescencii sa v tejto sezóne predstaví vo Formule 3. Sedemdielny šampionát federácie FIA ​​začne v máji.

"Ohlásenie návratu na pretekársku dráhu je najúžasnejším okamihom mojej profesionálnej kariéry," uviedol Correa v oficiálnom vyhlásení. Pretekať bude za renomovaný francúzsky tím ART Grand Prix a svojou ďalšou kariérou si chce uctiť aj Hubertovu pamiatku. "Mojím snom je stále dostať sa do Formuly 1 a toto bude prvý krok môjho comebacku," dodal.

Havária sa stala v auguste 2019 v druhom kole pretekov F2, ktorý bol súčasťou programu Veľkej ceny Belgicka Formuly 1. Hubert dostal za obávanou zákrutou Eau Rouge hodiny, načo sa jeho vozidlo po odraze od bariéry vrátilo na trať. V tú chvíľu do neho v rýchlosti okolo 270 km/h narazil Correa, ktorého vozidlo skončilo kolesami nahor.

Hubert karambol neprežil, Correa z neho vyviazol s 20 fraktúrami v oboch nohách či dvoma zlomenými stavcami. Dva týždne bol v umelom spánku a celkovo podstúpil 25 operácií. Lekárom sa nakoniec podarilo obe končatiny zachrániť a vyhnúť sa amputácii.


Tagy: Formula 2 Juan Manuel Correa Anthoine Hubert

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA