Roman Stantien si našiel po odchode zo Slovana nový klub: Ďalšie kroky vedú do Česka

Roman Stantien na striedačke HC Slovan Bratislava
Roman Stantien na striedačke HC Slovan Bratislava

VSETÍN - Bývalý kouč hokejistov Slovana Bratislava Roman Stantien sa vracia do Vsetína. V českom klube VHK ROBE bude nový šéf trénerského štábu. "Na Lapači" zažil Stantien najslávnejšie obdobie hráčskej kariéry, Vsetínu pomohol z zisku šiestich extraligových titulov.

"V prestupovom období sme riešili posily, no nejaký čas sme sa zaoberali aj posilnením trénerského štábu. Roman nečakane skončil na striedačke Slovana Bratislava a stal sa voľným trénerom. Vsetín dobre pozná, nemusíme sa baviť o tom, koľko v tomto klube odohral zápasov. Zároveň je už dnes skúsený tréner, ktorý má tímu čo dať. Verím, že svojím príchodom pomôže tím naštartovať k lepším výkonom a výsledkom," uviedol pre oficiálnu klubovú stránku Vsetína Daniel Tobola, konateľ VHK ROBE.

Stantiena čaká premiéra na vsetínskej striedačke už v stredu, keď jeho tím privíta na domácom ľade ostravskú Porubu. "Najprv sa musím trochu zorientovať a spoznať jednotlivých hráčov. Káder je relatívne mladý, chcem chalanom hlavne pomôcť. Chceme dať tímu nový impulz, postúpiť do play-off a dostať sa vo vyraďovačke čo najďalej," uviedol 56-ročný Stantien po nástupe do funkcie.  


Tagy: Roman Stantien VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavol Zachar

DISKUSIA