Vedenie Marseille suspendovalo trénera Villasa-Boasa: Napätie vo francúzskom klube sa stupňuje

André Villas-BoasAndré Villas-Boas Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MARSEILLE - Vedenie francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille suspendovalo trénera Andreho Villasa-Boasa, ktorý ponúkol svoju rezignáciu. Dôvod je nespokojnosť s prestupovou politikou, keď napriek jeho nesúhlasu prišiel do tímu Olivier Ntcham zo Celticu Glasgow.

"Postoj Villasa-Boasa vážne poškodil Olympique Marseille ako inštitúciu. Bolo nevyhnutné spraviť rozhodnutie na ochranu imidžu klubu," uviedli predstavitelia Olympique vo svojom stanovisku, ktoré sprostredkovala agentúra AFP.

O príchode Ntchama portugalský kouč údajne netušil. "Dozvedel som sa to z médií v utorok ráno. Ide o hráča, ktorého som nechcel, toto rozhodnutie nebolo moje," citovala Villasa-Boasa agentúra AP. Napätie v klube zvyšujú aj slabé výsledky, keď jeho zverenci nepostúpili zo skupiny Ligy majstrov a v ligovej tabuľke figurujú až na 9. mieste. Nespokojní sú aj fanúšikovia, ktorí v sobotu zaútočili na tréningové centrum a vedenie Ligue 1 muselo z bezpečnostných dôvodov odložiť domáci zápas Marseille s Rennes.

Viac o téme: Olympique Marseille André Villas-Boas
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Daniel Cole
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články