Majstrovstvá sveta v hokeji v Lotyšsku možno aj s divákmi: Šatan rešpektuje rozhodnutie IIHF

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav ŠatanPrezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Tohtoročné majstrovstvá sveta v hokeji sa uskutočnia výlučne v Rige. Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v utorok rozhodla, že lotyšská metropola bude hostiť celý turnaj. V hre o spoluorganizáciu podujatia neuspeli Slovensko ani Dánsko.

"Rešpektujeme rozhodnutie Rady IIHF zorganizovať celý šampionát v Rige. Vo vzniknutej situácii bolo naším cieľom podať pomocnú ruku a poskytnúť pre IIHF osvedčenú a kvalitnú alternatívu v Bratislave. Držíme Lotyšsku palce, organizačne ich čaká intenzívne obdobie," napísal na twitteri prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

 

"Myslím si, že tým, že Riga strávila niekoľko rokov prípravou samotných majstrovstiev sveta, je fér, že IIHF nezvolila alternatívu, že by im svetový šampionát úplne zobrala. Náš postoj bol snahou pomôcť IIHF v situácii, keď to potrebovala. Urobili sme všetko, čo bolo potrebné a od IIHF požadované. Rozhodnutie padlo a my ho berieme. Najbližšie týždne budeme plánovať prípravu, aby sme sa, aj keď majstrovstvá sveta nebudú ani čiastočne v Bratislave, mohli sústrediť na športový výsledok," uviedol pre portál hockeyslovakia.sk výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ.

Rada IIHF brala pri svojom rozhodnutí do úvahy pretrvávajúce výzvy v súvislosti s pandémiou koronavírusu, ako cestovné obmedzenia či opatrenia proti šíreniu nákazy. Ak sa do začiatku šampionátu pandemická situácia v Lotyšsku zlepší natoľko, aby mohli ísť na štadióny diváci, organizátori dokážu spustiť predaj vstupeniek do troch dní od povolenia od miestnych úradov.

"Chcem sa poďakovať našim členom z Dánska a Slovenska za ich ochotu prevziať hostiteľské povinnosti MS za taký krátky čas. Rada IIHF sa však nakoniec domnieva, že usporiadať celý turnaj v jednej krajine nám umožní flexibilitu. Môžeme nájsť nákladovo efektívne riešenia na vytvorenie konceptu 'bubliny', no taktiež sa môžeme pripraviť do pozície, aby sme mohli privítať fanúšikov, ak to bude bezpečné," uviedol Fasel pre oficiálnu stránku IIHF.

Prezident IIHF René Fasel Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Tohtoročný šampionát odštartuje v piatok 21. mája, finále sa uskutoční v nedeľu 6. júna. Slovenskí reprezentanti sa na turnaji predstavia v A-skupine spolu s Ruskom, Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou. V "béčku" sú Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko a Kazachstan.

Viac o téme: IIHF Lotyšsko Riga MS v hokeji 2021
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Radovan Stoklasa
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články