Hráči Manchestru vyrovnali rekord Premier League, Solskjaer: Konečne ukázali, čo v nich je!

Radosť hráčov Manchesteru United po góleRadosť hráčov Manchesteru United po góle Zdroj: SITA/AP/Phil Noble

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United sa postarali o vyrovnanie najvyššieho víťazstva v histórii Premier League. Po tom, ako v roku 1995 zdemolovali Ipswich 9:0, si v utorkovom zápase 22. kola odniesol z Old Traffordu takú istú nádielku aj Southampton. "Svätci" prehrali rovnakým výsledkom aj v roku 2019 na domácej pôde s Leicestrom.

Rozhodujúci moment stretnutia prišiel už v 79. sekunde. Švajčiarsky stredopoliar Alexandre Jankewitz, ktorý hral svoju tretiu minútu v Premier League, doslova zbúral Scotta McTominaya, za čo dostal červenú kartu. Na prvý gól sa však čakalo až do 18. minúty, keď center Lukea Shawa z ľavej strany doklepol do brány na zadnej žrdi nabiehajúci Aaron Wan-Bissaka. Pred polčasovou prestávkou sa presadil ešte Marcus Rashford, vlastný gól si dal Jan Bednarek a tešil sa aj Edinson Cavani. Poľský stopér bol napokon druhým smutným hrdinom večera. V 86. minúte, za stavu 6:0, bol totiž druhým hráčom hostí, ktorý išiel predčasne pod sprchy. Po jeho zákroku na Anthonyho Martiala sa navyše kopal pokutový kop, ktorý premenil Bruno Fernandes. V závere dostali hostia ešte ďalšie dva klince do rakvy, presadili sa Martial a striedajúci Daniel James.

Na výsledku 9:0 sa teda podieľalo až osem strelcov. "Červení diabl" sa prakticky zo dňa na deň stali mužstvom s najlepšou ofenzívou v súťaži a bodovo sa dotiahli na lídra tabuľky Manchester City. "Z vlastnej skúsenosti vieme, že skóre môže byť na konci sezóny rozhodujúce," povedal tréner domácich Ole Gunnar Solskjaer. Narážal na ročník 2011/12, v ktorom práve lepšie skóre zabezpečilo titul mestskému rivalovi United. Jeho zverenci si schuti zastrieľali po dvoch nepresvedčivých výsledkoch – remíze s Arsenalom 0:0 a domácej prehre s posledným Sheffieldom United 1:2. Pri vysokom víťazstve si navyše otvorilo strelecký účet v roku 2021 trio Rashford, Martial a Fernandes. "Konečne ukázali, čo v nich je. Dnes bol ten večer. Musím priznať, že sa nestáva často, aby sme si takýmto spôsobom mohli užiť druhý polčas," dodal Solskjaer.

Pre trénera hostí Ralpha Hasenhüttla to naopak bol návrat nočnej mory z októbra 2019 a vyvrcholenie štvorzápasovej série prehier. Po nádejnej jeseni, keď jeho zverencom patrila po 13. kole výborná 3. priečka, sa musia vyhrabať z výsledkovej krízy. Podľa rakúskeho trénera je za ňou aj maródka v tíme, pre ktorú sa dostal premiérovo do základu aj Jankewitz: "Svojím zákrokom ublížil celému tímu. V početnej nevýhode sme boli skrátka bezmocní. Hrať 90 minút proti takému kvalitnému súperovi je jednoducho pridlho. Výsledok je taký, aký je a musíme s tým žiť. V žiadnom prípade to však neodzrkadľuje našu prácu v tejto sezóne."

Priebežne dvanásty Southampton čaká v sobotu domáci zápas s Newcastlom, United privítajú Everton.

Viac o téme: Manchester United Ole Gunnar Solskjaer