Slovensko posiela na MS v alpskom lyžovaní túto zostavu: Pozrite sa na program Petry Vlhovej

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

BRATISLAVA - V slovenskej výprave na majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní v Cortine d'Ampezzo (8. až 21. februára) figurujú okrem Petry Vlhovej aj bratia Žampovci, Martin Bendík, Filip Baláž a Petra Hromcová. Nomináciu na tento šampionát, ako aj na MS v severskom lyžovaní v Oberstdorfe (22. februára až 7. marca) schválil Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) po posúdení návrhov Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) a Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) na základe nominačných kritérií SOŠV.

Vlhová ako líderka celkového poradia Svetového pohára bude v talianskom stredisku súťažiť vo všetkých individuálnych disciplínach okrem zjazdu. V tejto sezóne SP bodovali tiež bratia Žampovci, Andreas bude štartovať v paralelnom obrovskom slalome a obrovskom slalome, starší Adam k tomu pridá slalom. Výpravu povedie Zuzana Senčeková.

V Nemecku na MS v klasickom lyžovaní pod vedením Michala Maláka bude Slovensko reprezentovať päť športovcov: Ján Koristek, Andrej Renda, Jáchym Cenek, Alena Procházková, Barbora Klementová. Informovala o tom oficiálna stránka SOŠV olympic.sk.

SOŠV je zo strany Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR aj Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) poverený celkovým zabezpečovaním účasti slovenských lyžiarov na súťažiach FIS. Rezort školstva zrušil SLA v polovici decembra osvedčenie o uznaní za národný športový zväz. FIS odobrala SLA právo registrovať športovcov na súťaže, túto úlohu dočasne prebral SOŠV. Lyžiarske hnutie na Slovensku v súčasnosti reprezentujú dva subjekty SLA a ZSL, štatút národného zväzu však môže mať len jeden subjekt a ten musí zastupovať všetky odvetvia daného športu.

Na majstrovstvá sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskej Cortine d'Ampezzo (8. až 21. februára 2021) SOŠV nominoval slovenských športovcov do výpravy vedenej Zuzanou Senčekovou v tomto zložení:

Športovci (4 muži a 2 ženy): Adam Žampa (paralelný obrovský slalom, obrovský slalom, slalom), Andreas Žampa (paralelný obrovský slalom, obrovský slalom), Martin Bendík (super-G, zjazd), Filip Baláž (super-G, paralelný obrovský slalom, obrovský slalom, slalom), Petra Vlhová (alpská kombinácia, super-G, paralelný obrovský slalom, obrovský slalom, slalom), Petra Hromcová (paralelný obrovský slalom, obrovský slalom, slalom).

Na majstrovstvá sveta v severských lyžiarskych disciplínach v nemeckom Oberstdorfe (22. februára až 7. marca 2021) SOŠV nominoval slovenských športovcov do výpravy vedenej Michalom Malákom v tomto zložení:

Športovci (3 muži a 2 ženy): Ján Koristek, Andrej Renda, Jáchym Cenek, Alena Procházková, Barbora Klementová.

Viac o téme: Petra Vlhová Adam Žampa Andreas Žampa SLA SOŠV ZSL
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marco Trovati
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články