VIDEO Obrovská dráma a osemgólová kanonáda: Barcelona odvrátila blamáž v poslednej chvíli!

Futbalisti Barcelony sa tešia z góluFutbalisti Barcelony sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP

GRANADA - Futbalisti FC Barcelona postúpili do semifinále Copa del Rey. V stredajšom dramatickom štvrťfinálovom stretnutí triumfovali na pôde Granady 5:3 po predĺžení, hoci ešte v závere riadneho hracieho času prehrávali o dva góly.

Favorit bol na pokraji vypadnutia, ale v 88. minúte znížil Antoine Griezmann a v nadstavenom čase vyrovnal Jordi Alba. Za stavu 2:2 sa išlo do predĺženia, v ktorom dostal Kataláncov do vedenia svojím druhým zásahom v zápase Griezmann.

Domáci onedlho vyrovnali z jedenástky, na ďalšie góly hostí však už nenašli odpoveď. V 108. minúte sa autorom toho víťazného stal Frenkie de Jong a o päť minút neskôr pridal poistku druhý dvojgólový strelec Alba.

Medzi elitné kvarteto sa prebojovalo aj Levante, ktoré doma uspelo nad Villarrealom 1:0 pp, keď o výsledku rozhodol v nadstavenom čase predĺženia Marti Roger.

štvrťfinále Copa del Rey /na jeden zápas/:

UD Levante - FC Villarreal 1:0 pp (0:0)
Gól: 120.+1 Roger

FC Granada - FC Barcelona 3:5 pp (2:2, 1:0)
Góly: 33. Kenedy, 47. Soldado, 103. Fede (z 11 m) - 88. a 100. Griezmann, 90.+2 a 113. Alba, 108. De Jong

Viac o téme: FC Barcelona Copa del Rey UD Levante FC Granada FC Villarreal